Southgate'den Premier Lig Yönetimi'ne değişiklik çağrısı

İngiltere Premier Lig menajerleri yoğun maç fikstüründen şikayetçi. Üst üste yaşanan sakatlıklar sonrası Jurgen Klopp ve Pep Guardiola'dan sonra Gareth Southgate futbolcu sağlığının korunması için çağrıda bulundu.

NTV Spor 18.11.2020 - 11:59 | Son Güncelleme: 18.11.2020 - 12:02

Geçen sezon pandemi döneminden dolayı maç sırasında 5 oyuncu değişikliği kararına giden Premeir Lig Yönetimi, bu sezon başı itibari ile 3 değişiklik usülüne döndü. Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren Jurgen Klopp ve Pep Guardiola'ya İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Gareth Southgate de katıldı.

Southgate, 2020-21 sezonu için Premier Lig'e beş oyuncu değişikliği kuralının gelmesi gerektiğini söyledi.

"Çok olağandışı bir süreçteyiz. Uluslar Ligi'nde beş değişiklik istedik, bu Eylül'de gerçekleşmedi, Ekim ve Kasım'a aldırdık. Herkesin üst düzey maçlar oynayacağı, sıkıştırılmış bir sezondayız ve Premier Lig'de devre arası verilmeyecek. O zaman oyuncuların yüklerini nasıl azaltabiliriz? Bana göre beş oyuncu değişikliği bunun için en ideal yol. Sakatlıklarımızın çoğu ufak kas sakatlıkları ama arada bir daha ciddi olanlar da oluyor. Aralık ve Ocak ayları çok yoğun geçecek ve Noel sonrası Avrupa kupaları yeniden başlayacak. Herkesin bir sorumluluğu var, tüm takvim herkesin sorumluluğunda. Ama beş oyuncu değişikliğinin kesinlikle bize yardımcı olduğunu söyleyebiliyorum."

Sayfa Yükleniyor...