SOW'DAN BEŞİKTAŞ İTİRAFI!..

Fenerbahçe'nin Birleşik Arap Emirlikleri'nin El-Ehli takımından 1 yıllığına kiraladığı eski oyuncusu Moussa Sow, sarı-lacivertli takımı çok özlediğini belirterek, dönme fırsatı çıkınca hiç tereddüt etmediğini söyledi.

NTV Spor 10.09.2016 - 18:10 | Son Güncelleme: 11.09.2016 - 10:11
FENERBAHÇE S.K

FBTV'nin HD yayına geçmesi sebebiyle konuğu olarak katıldığı programda açıklamalarda bulunan 30 yaşındaki Senegalli futbolcu, transfer döneminde başka takımlardan da teklif aldığını vurgulayarak, "Fenerbahçe'yi çok özlemiştim. Dönme fırsatı olunca hiç tereddüt etmedim. Başka kulüplerin de ilgisi vardı ama Fenerbahçe'yi tercih ettim." diye konuştu.

Türkiye'de kendimi başka kulüpte düşünemiyorum


Sow, bir yıl aradan sonra yeniden sarı-lacivertli formayı giyeceği için mutlu olduğunu bildirerek, "Fenerbahçe'ye olan sevgimi El-Ehli'de de gizlemedim. Fenerbahçe sayfası benim için kapanmamıştı. Bağlantılar bir süre önce kuruldu. Fenerbahçe'nin benim için istekli olduğunu gördüm ve hiç düşünmedim. Dönüş konusunda kararım netti. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Deneyimli golcü, vatandaşı Demba Ba'nın, Beşiktaş'a transferi için devreye girdiğini ancak Türkiye'de Fenerbahçe'den başka takımda forma giymek istemediği için teklifi reddettiğini aktardı.

Fenerbahçe'de yaşadığım o kadar şeyden sonra...


Temmuz ayında Demba Ba'nın kendisini arayarak, Beşiktaşlı yöneticilerin görüşmek istediğini söylediğini kaydeden Sow, "Ba beni aradığında 'ben taraftarlara bunu yapmam' dedim. Fenerbahçe'de yaşadığım o kadar şeyden sonra 'kendimi Türkiye'de başka bir kulüpte oynarken düşünemiyorum ' dedim. Galatasaray'a da Beşiktaş'a da saygım var. İkisi de bu ülkenin büyük kulüpleri. Ona da söyledim. 'Sana Fenerbahçe'den aynı teklif gelse, sen kendini Fenerbahçe'de düşünebiliyor musun?' diye sordum. O da bana 'hayır' dedi. Beşiktaşlı yönetici ile konuştum. Onlara saygı duyduğumu söyledim. O da saygılı bir şekilde bana yaklaştı. İlgilerinden dolayı teşekkür ettim ama Fenerbahçe'yi çok sevdiğimi o da anladı. Hem başkanımıza hem taraftarlara büyük bir sevgim ve saygım var. Fenerbahçe'de kendimi iyi hissediyorum, o yüzden Türkiye'de kendimi başka kulüpte göremiyorum." dedi.

Sayfa Yükleniyor...