"Söyle, kim o futbolcular?"

Aziz Yıldırım'dan Mehmet yıldız'a kritik soru: "Trabzonspor'dan teşvik primi geldiğini hangi futbolculardan duydun?"... Şike davasında Mehmet Yıldız'a bu kritik soruyu soran Yıldırım, yanıt alamayınca kendi iddiasını ortaya attı: "Bu oyuncular Trabzon doğumlu olan Abrurrahman Dereli ve Sedat Bayrak'tır"

NTV Spor 29.05.2012 - 17:32

ŞİKE DAVASI HABERLERİ: 

YILDIRIM, ŞENER'İ DE GÜLDÜRDÜ!

SADRİ ŞENER: 'AZİZ DİNLETİYOR' LAFI ESPRİ!

ŞAKAR'DAN YILDIRIM'A SERT ÇIKIŞ: SANA MI SORACAĞIZ!

VEDERSON'UN ÇELİŞKİSİ MAHKEME BAŞKANI'NA TAKILDI!

ZEKİ MAZLUM NELER SÖYLEDİ?
 
MAHMUT BOZ'DAN SUÇLAMALARA YANIT

GÜNÜN TOPARLAMASI


Sadri Şener ve Nevzat Şakar'ın ifadeleri sırasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile aralarında geçen gergin konuşmaların ardından, duruşmanın ilerleyen saatlerinde Mahkeme Başkanı bu duruma çözüm buldu. Mahkeme Başkanı Ekinci, futbolcu Mehmet Yıldız'ın ifadesi sırasında Yıldırım ve Şener'i yanyana oturttu.
 
Bu arada Mehmet Yıldız'ın ifadesi sırasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yine söz aldı.
 
Fenerbahçe'den para aldığı iddia edilen Mehmet Yıldız, sadece takıma Trabzonspor'dan teşvik primi geldiği konusunda bazı duyumlar aldığını, kimseden para almadığını söyledi. 
 
Bunun üzerine söz alan Aziz Yıldırım "Hangi oyuncuların bu konuşmayı yaptığına şahit oldun?" diye sordu. Mehmet Yıldız ise "Şahit olmadım, sadece duyum aldım" diye yanıt verdi. 
 
Bu cevap üzerine ise Aziz Yıldırım Mehmet Yıldız'a "Biz aylardır cezaevinde yatıyoruz. Yarın öbür gün o kişiler senin bu konuşmayı gördügünü söylerse vebalimiz üzerine kalır!" dedi.
 
Yıldırım ayrıca o iki futbolcunun da ismini söylemek istediğini belirterek "Bu oyuncular Abrurrahman Dereli ve Sedat Bayrak'tır. Bu iki oyuncu Trabzon doğumludur. Bunların da mahkemeye ifadeye gelmesini istiyorum" dedi.

"SUÇLAMALARI HİÇBİR ŞEKİLDE KABUL ETMİYORUM"
''Futbolda şike'' davasında çapraz sorgusu yapılan tutuksuz sanık futbolcu Mehmet Yıldız, Sivasspor-
Fenerbahçe maçında şike yaptığı iddiasıyla ilgili olarak, ''82. dakikada oyuna girdim. Maçın içinde bir pozisyon var, akabinde de gol attım. Suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmiyorum'' dedi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, çapraz sorgusu yapılan tutuksuz sanık futbolcu Mehmet Yıldız, Sivasspor-Fenerbahçe maçında şike iddiasıyla ilgili suçlamalara cevap verdi.

Yıldız, ''Ben 82. dakikada oyuna girdim. Maçın içinde bir pozisyon var. akabinde de gol attım. Suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmiyorum'' dedi.

Başkan Ekinci, Sivasspor yöneticisi tutuksuz sanık Ahmet Çelebi ile görüşmeleri sorulan Yıldız, ''Kız çocuğum oldu. O görüşmelerde onunla ilgili muhabbet ettik. Ayrıca açmayı düşündüğüm benzin istasyonu vardı. Ahmet Çelebi'nin kendi işi benzinlik olduğu için, ona danıştım. onun tecrübelerinden faydalanmak için konuştum'' dedi.

Sanık Yıldız bir telefon tapesinde yer alan ''Yenmeye mi gittik'' şeklindeki görüşmesinin Fenerbahçe'ye karşı antipatisi olan Galatasaraylı arkadaşını kızdırmak için olan bir görüşme olduğunu iddia etti. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci söz konusu görüşmeyi salonda dinletti.

Görüşmenin dinlenilmesinin ardından Başkan Ekinci, ''Kızdırmak için dedim diyorsun ama görüşmeden arkadaşının kızdığına ilişkin hiçbir ibare yok'' dedi. Yıldız, bunun üzerine ''Demek ki o an çok ciddiye almadı. Şahsi fikrimi sorarsanız ben o maçta iyi oynadım. Hiçbir futbolcu gol kaçırmak için orta sahadan altı pasa kadar koşmaz'' ifadelerini kullandı.

''TEŞVİKE İLİŞKİN BİR DEDİKODU VAR''
Takım kaptanı olduğu dönemde futbolcuların arasında geçen bir konuşmada ''Teşvike ilişkin bir dedikodu var'' şeklindeki duyumlarını kulüp başkanı Mecnun Odyakmaz'a aktardığını belirten Yıldız, bunun üzerine takımla toplantı yapan Odyakmaz'ın kendilerine ''Maç satmak karısını satmakla aynıdır. Maç satan namussuz şerefsizdir'' şeklinde konuştuğunu söyledi.

Mahkeme Başkanı Ekinci, ''Durumu ciddiye alıp başkana anlatıyorsun ama arkadaşlarına sormadın mı'' diye sorduğu Yıldız, sormadığını söyledi.

Dava konusu maçtan sonra kaleci Korcan Çelikay ile konuştuğunu ve kendisine ''O kadar gol kurtardım çok kötü bir gol yedim'' diye üzüntüsünü dile getirdiğini söyleyen Yıldız, ''Ben Korcan'ı iyi oynadın diye tebrik ettim. Ayrıca diğer takım arkadaşlarımın da böyle bir suça karışacağına inanmıyorum'' dedi.

Daha sonra söz alan sanık Aziz Yıldırım ise Mehmet Yıldız'a, ''Mecnun Başkan her zaman doğruları söylemeye çalışan biri. Senin için de öyle diyorlar. Burada biz yatıyoruz doğru yanlış ortaya çıkacak ama doğruyu söylemezseniz öbür dünyada tüm günahlarımızın vebali üzerinize olacak. Doğruyu söyleyin. Mecnun Odyakmaz'a söz konusu olayı anlattığında isimleri bana sormayın demişsin. O isimler kim'' diye sordu.

Yıldız da, ''Kalabalık bir ortamdı. Hangi oyuncuların konuştuğunu bilmiyordum'' demesi üzerine Yıldırım, ''Takımınızda oynayan Abdurrahman ve Sedat nereli'' diye sordu. Yıldız, iki ismin de Trabzonlu olduğunu söyledi. Bunun üzerine Yıldırım, ''Bu futbolcular olabilir mi?'' diye sorduğu Yıldız, ''Hayır'' cevabını verdi.

Konuşmasını sürdüren Aziz Yıldırım, Yıdız'a ''Net bilmediğin bir konuyu ortaya atabilir misin? Bu ifadelerinle Trabzonspor'u zan altında bırakıyorsun? Yazık değil mi?'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...