Soyunma odasında neler konuşuldu?

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, maç sonrası başkan Dursun Özbek'in soyunma odasına inmesi, Bruma'yı 18. dakikada oyundan alması ve kendi döneminde sarı kırmızılı takımın performansıyla ilgili çarpıcı konuştu.

NTV Spor 07.05.2017 - 00:01

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, yayıncı kuruluşa verdiği röportajda, başkan Dursun Özbek'in soyunma odasına inmesini değerlendirdi ve "Soyunma odasında birçok şey konuştuk. Ortada herhangi istifa yok. Başkanın sinirli olması çok çok normal. Başkanımız kendi düşüncelerini söyledi. Bu, mutlaka soyunma odasında kalacaktır." dedi.

Maçla ilgili olarak ise Hırvat teknik adam, "Kendi evimizde Kasımpaşa'ya kaybettik. Kötü bir performans sergiledik. Rakibi tebrik ediyorum" diye konuştu.

Kendisiyle gelecek sezon devam edip edilmeyeceği konuşuldu mu? soruyu da yanıtlayan Tudor, "Kesinlikle, yola devam edip etmeme konusunu konuşmadık. Sadece bugünkü maçı konuştuk." açıklamalarını yaptı.

NEDEN BRUMA'YI OYUNDAN ALDI?

"Bruma'yı neden 18. dakikada kenara aldın?" sorusunu ize Tudor, "Hoca olarak bazı şeylere göz yumabilirim. Bu gruba karşı bazen iki gözümü de kapatabilirim. Ne olursa olsun, hoca ve oyuncuların arasındaki saygı anlamında bir limit vardır. O limiti aşarsanız ciddi bir kulüp, ciddi bir hoca olamazsınız." ifadeleriyle yanıtlayarak Portekizli oyuncuyu kenara almasının nedenini n disiplin olduğunu üstü kapalı olarak açıkladı. 

"Galatasaray'da 10 maçta 5 galibiyetiniz var. Buradaki performansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Tudor, "Fantastik" yanıtını verdi. 

"HERHANGİ BİR İSTİFA YOK"
Maç sonrası düzenlenen basın toplantısına soyunma odasındaki toplantı nedeniyle rötarlı başlayan Igor Tudor şu ifadeleri kullandı:
"Herhangi bir istifa yok. Galatasaray'ın sorunu yüzde 1 milyon eminim ki; hoca değil. Şu an için sadece söyleyebileceklerim bunlar. Galibiyet ve mağlubiyetlerde hocanın mutlaka payı vardır. Burada olayın özeti, bir oyuncu -Bruma- saygı duyması gerekir. Bu sadece Galatasaray'ın hocasına değil. Mutlaka hoca ile oyuncular arasında saygı gerekli. Bruma'nın da böyle bir tepki vermesinin altında bir sebep vardır.

"BU DETAYA HERKESİN DİKKATİNİ ÇEKMEK İSTİYORUM"
Çok enterasan. Bu zaten aslında her şeyi gösteriyor. Oyuncu kendi, hoca kendi görevini yapması gerekiyor. Galatasaray'da futbolcular da hocalar da kendi görevini yapacak. Bu detaya herkesin dikkatini çekmek istiyorum. Orada olan şey çok önemliydi.
Bugün ne olduğunu bu en iyi şekilde açıklıyor."

Bruma ile ilgili soruların artması üzerine tepki gösteren Tudor, şunları söyledi:

"Bir teknik direktör olarak böyle bir durumda ne yapmalıydım? Bruma bir oyuncu ve olayın özeti, hocasına saygı duymalı. Hoca ile oyuncular arasında saygı olmalı ve Bruma'da bugün öyle gerçekleşmedi. Bruma'nın yaptığının altında da bir sebep olabilir. Oyuncu kendi işini, hoca ise kendi işini yapmalı. Burada isimler hiç önemli değil. Bu detaya herkesin dikkatini çekmek istiyorum. Orada olan şey çok önemliydi. Bugün olan şey, Galatasaray'ın içindeki sıkıntıyı en iyi şekilde anlatıyor. Burada Tudor önemli değil. Van Gaal, Capello, Prandelli veya Hamzaoğlu ismi de olabilirdi. Anlamak isteyen anlar. "

Tudor, Bruma'nın kadro dışı kalıp kalmayacağıyla ilgili, "Hayır. O genç biri ve herkes hata yapabilir." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...