Söz şampiyonluğun mimarında: Mucize şampiyonluk

Beşiktaş'ı şampiyonluğa taşıyan teknik direktör Sergen Yalçın, Göztepe maçı sonrası açıklamalar yaptı ve "Mucize bir şampiyonluk" dedi.

NTV Spor 15.05.2021 - 23:11 | Son Güncelleme: 15.05.2021 - 23:55

Şampiyonluğu değerlendirmesi istenen Sergen Yalçın, "Bu duyguyu yaşamayı tarif etmek mümkün değil. Türk futbol sezonunun en zor sezonuydu. Çok zor bir sezondu. Bu şampiyonluk mucize şampiyonluk. Beşiktaş taraftarına hayırlı olsun. Sezonun sonunda o kadar çok bunaldık ki, otelde otururken dakikalar geçmiyordu. Bir an önce oynayalım bitsin. Olacaksak olalım, olmayacaksak olmayalım. Alllah bize nasip etti. İnanılmaz bir mutluluk. Tüm camiaya ve taraftarlara hayırlı olsun" dedi.

Taraftarların da tribünlerde olmasını istediğini kaydeden Yalçın, "Böyle bir şampiyonluk sezonunda onları da görmek isterdik. Bütün başarı oyuncularımın. Oyuncularım inanılmaz bir karakter ortaya koydular. Oyuna koyacak oyuncumuz yoktu. Hiçbir hamle yapamıyoruz. Haftalardır bunun sıkıntısını yaşadık. Allah razı olsun çok karakterli oyuncular. Bu maçlar her zaman zordur. Ekibimle birlikte ilk defa hayatımızda kupa kazandık. Ekip arkadaşlarım müthiş çalıştı. Onları kimse çok görmüyorlar. Murat Şahin'e teşekkür edememedim, yıllardır beraberiz. Ekip arkadaşlarıma teşkerkür ediyorum. İnanılmaz bir duruş sergilediler. Herkese teşekkür ediyoruz. Allah'tan ne istesen deseler daha başka bir şey istemezdim herhalde. Yaşatmıyorlar ama şampiyonluk sevincini yaşamak istiyoruz. Çok zor bir sezon ama vazgeçmedik. Asla müccdeleden ve savaştan vazgeçmeyiz" ifadelerini kullandı. 

Yalçın, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında bir süre açıklamalarda bulunduktan sonra siyah-beyazlı futbolcular da basın toplantısı odasına geldi. Sergen Yalçın lehinde tezahüratlarda bulunan oyuncular, marşlarla şampiyonluk coşkusuna burada bir süre devam etti.

Futbolcuların gitmesinin ardından konuşmasını sürdüren Sergen Yalçın, şampiyon oldukları için çok mutlu olduğunu, gol sevinci yaşamak gibi şampiyon olma sevincinin bir tarifi olmadığını belirterek, hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadığını söyledi.

Futbolcuların gösterdiği coşkunun takımdaki birlik beraberliğin bir göstergesi olduğunu kaydeden Yalçın, şöyle konuştu:

"Çok karakterli, aslan gibi oyuncularımız var, sahada mücadele eden, hiçbir zaman vazgeçmeyen, sezonun hiçbir yerinde mücadelesini bırakmayan bir oyuncu grubumuz var. Onlara çok teşekkür ediyorum, tüm başarı oyuncularımızın. Biz elimizden geldiği kadar onlara ağabeylik yapmaya çalıştık. Başkanımız Ahmet Nur Çebi, çok zor bir zamanda görev aldı. Oyuncuların ne maaşları ne de primleri hiçbir şey geride kalmadı. Hepsini yatırarak ve oyunculara destek vererek bana göre çok büyük bir başkanlık örneği gösterdiler. Böyle bir süreçte bu kadar sıkıntılı bir dönemde böyle bir yükün altına girmek herkesin harcı değil. O yüzden özellikle Ahmet Nuri Çebi başkanımızı cesaretinden ve Beşiktaşlılığından dolayı gerçekten tebrik etmek istiyorum, hep yanımızda oldu, hepimize destek çıktı. Bazen sıkıntılar yaşadık, bazen düşüşler yaşadık sezon içinde, her zaman bize güvenini göstermiştir."

Öte yandan Beşiktaşlı futbolcuların sevinç gösterisinin ardından basın toplantı odasındaki led ekran ve masa zarar gördü.

Sayfa Yükleniyor...