Sözleri kendini vurdu

Tottenham Hotspur ile 3.5 yıllık sözleşme imzalarken daha önceki sözleri gündeme geldi. Zira Portekizli teknik adam 2007'de Tottenham'ın teklifini reddettiğini söylemiş, buna gerekçe olarak da "Tottenham'ı çalıştıramam çünkü Chelsea taraftarını çok seviyorum" demişti.

NTV Spor 20.11.2019 - 13:09 | Son Güncelleme: 20.11.2019 - 19:06

Başarılarının yanı sıra davranışları ve açıklamalarıyla da futbol tarihinin sıra dışı isimlerinden biri olan Jose Mourinho, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham Hotspur ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladı. Yeni kulübünü öven Portekizli teknik adam, "Büyük mirasa ve tutkulu taraftarlara sahip bir takıma geldiğim için heyecanlıyım. Kadronun ve akademinin kalitesi beni çok etkiledi. Bu oyuncularla çalışacak olmak ilgi çekici" ifadelerini kullanırken, daha önce söylediği sözler de gündeme geldi. Zira Portekizli teknik adam, 2015'te ikinci kez geldiği Chelsea'de bir itirafta bulunmuştu. Tottenham ile oynayacakları kupa maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında Chelsea'den ayrıldığında kendisini 2007'de Tottenham Hotspur Başkanı Daniel Levy'nin takımın başına getirmek istediğini söylerken, "Bunu kabul edemezdim. Çünkü Chelsea taraftarlarını çok seviyorum" demişti.

Zamanla işler değişti ve kötü gidişin ardından Jose Mourinho, Chelsea taraftarının gözünden düştü. Son olarak geçen Aralık ayında Manchester United'dan kovulan Mourinho, bir kez daha İngiltere Premier Ligi'nin önde gelen takımlarından birinin başına geçti. Belki de o da bunun Premier Lig'deki son büyük takımı çalıştırma şansı olduğunu biliyordur.

Tottenham ise 2007'den bu yana giderek büyüdü. Daha önce zirvenin doğal adayı olamayan Tottenham, görevine son verilen Mauricio Pochettino'yla 5 yılda 4. kez ligi ilk 4'te bitirdi ve Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etti.

Mourinho'nun Spurs'un başındaki ilk 10 maçı:

23 Kasım - West Ham (D)
26 Kasım - Olimpiakos
30 Kasım - Bournemouth
4 Aralık - Man Utd (D)
7 Aralık - Burnley
11 Aralık - Bayern Munich (D)
15 Aralık - Wolves (D)
22 Aralık - Chelsea
26 Aralık- Brighton
28 Aralık - Norwich (D)

Sayfa Yükleniyor...