Spalletti, Modric'in yolunu gözlüyor

Inter Teknik Direktörü, Real Madrid'in Hırvat yıldızını kadrolarına katma arzusunu net bir şekilde ifade etti.

NTV Spor 06.08.2018 - 16:27
GETTY

Son dönemde futbol dünyasını en çok meşgul eden konu, Luka Modric'in Inter'e olası transferi. Milano ekibinin Çinli sahiplerinin bu transferi gerçekleştirmek için Real Madrid'e astronomik bir teklif sundukları ifade edilirken, teknik direktör Luciano Spalletti de Hırvat yıldıza olan ilgilerini net bir şekilde ortaya koydu.

Lyon'u 1-0 mağlup ettikleri hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulunan Spalletti, Modric kalitesinde bir oyuncuyu transfer etmelerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Kulüp yetkilileri bu süreci uzlaşmacı bir tutumla ve ciddi bir şekilde yürütüyor. Taraftarlarımız gibi ben de Modric'in takımımızda oynamasının hayalini kuruyorum." dedi.

İtalyan teknik adamın bu sözlerine karşın Real Madrid cephesi transfere ilişkin adeta tüm kapıları kapatmış durumda. Eflatun beyazlıların çiçeği burnunda çalıştırıcısı Julen Lopetegui, Modric'in Real Madrid futbolcusu olduğunu ve öyle kalacağını vurgularken, Başkan Florentino Perez'in de söylentiler sonrası kafası karışan Modric'le bu hafta içinde görüşmesi bekleniyor.

2018 Dünya Kupası'nda final oynayan Hırvatistan'ın kaptanlığını üstlenen ve performansıyla beğeni toplayan Luka Modric'in Real Madrid ile 2020 yılına kadar olan sözleşmesinde 750 milyon euroluk serbest kalma maddesi bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...