Spor müsabakaları Nisan sonuna kadar seyircisiz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, corona virüs salgını nedeniyle ülkedeki spor müsabakalarının Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacağını açıkladı.

NTV Spor

12.03.2020 - 19:12 | Son Güncelleme: 12.03.2020 - 19:45

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantının ardından yaptığı açıklamada Nisan ayı sonuna kadar spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağını ifade etti.

Corona virüs tedbirleri kapsamında Kalın, "Vatandaşlarımızın aktif rol oynamaları, rehavete ve paniğe kapılmadan yapılan resmi açıklamaları dinlemek ve tavsiyeleri titiz bir şekilde uygulamak suretiyle bu süreci atlatmamız büyük önem arz ediyor." ifadelerini kullandı.

Okullar tatil edildi

Sözcü Kalın açıklamasında, ilk, orta ve liselerin 16 Mart itibarıyla bir hafta tatil edileceğini, devamındaki haftada ise öğrencilerin internet ve televizyon aracılığıyla online eğitim alacağını söyledi. Kalın ayrıca üniversitelerin de 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edileceğini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...