Stadyum tuvaletlerini hakemlerle dekore edecekler

Yakın dönemde hakemlere yönelik şiddetle sık sık gündeme gelen Yunanistan'da bu kez bir futbol kulübü ilginç bir karar alıyor.

NTV Spor 30.10.2021 - 14:32 | Son Güncelleme: 30.10.2021 - 14:33

Yunanistan'da hakem konusu tartışılmaya devam ediyor.

Yunan basınında yer alan bir iddiaya göre AEK kulübü stadyumdaki tuvaletler için hakem görselleri kullanacak.

AEK365'in iddiasına göre son dönemde çıkan haberler, kulüp yönetiminin stadyum tuvaletlerinin dekorasyonuyla ilgili sürpriz hamleler atacağına işaret ediyor.

Öte yandan sızdırılan bazı görsellerde ise hakem fotoğraflarının yer aldığı tuvaletler mevcut. İddiaya göre kulüp böyle bir dekorasyon için sipariş verdi.

Yunanistan'da hakem krizi: Daha önce neler yaşandı?

Yunanistan'da uzun yıllardır hakemler büyük tartışma konusu olurken bu konuda yaşanan bazı olaylar futbolun önüne geçmişti.

2014 yılında FIFA kokartlı hakem Christoforos Zografos, sokak ortasında dövüldü. Bunun üzerine Yunanistan Futbol Federasyonu, maçları süresiz erteledi.

2018 yılında ise Thanasis Tzilos bir karşılaşma sonrası saldırıya uğradı. Başından ve ayağından yaralanan Tzilos hastaneye kaldırıldı ve lig yönetimi birçok maçı erteledi.

2019'da ise Olympiakos'un 0-0 berbaere kaldığı bir maçın ardından holiganlar maçın VAR hakemi Angelos Evangelou'nun evine molotof kokteylleri ile saldırdı.

Yunanistan'da daha önce hakemler defalarca boykot kararı da almıştı.

Sayfa Yükleniyor...