Stefan Kuntz sol bek tercihinin gerekçesini açıkladı

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, EURO 2024 Elemeleri'ndeki Ermenistan maçı öncesi konuştu. Stefan Kuntz sol bekte neden Cenk Özkacar'ı tercih ettiğini açıkladı.

Haber Merkezi - NTV Spor 08.09.2023 - 21:25
Stefan Kuntz sol bek tercihinin gerekçesini açıkladı

, EURO 2024 Elemeleri'ndeki Türkiye- maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Maçın atmosferinden bahseden Kuntz,"Atmosfer çok güzel. Kulaklık takmamız bunun için güzel bir sinyal. Ermenistan'da oynadığımız maçta kendi taraftarları kendilerini desteklemişti. Burada bizim duygumuz ve atmosferimiz daha baskın." dedi.

⚽️👉 HABERLERİ

STEFAN KUNTZ'DAN SOL BEK SÖZLERİ

Sol bekteki Cenk Özkacar tercihinin sebebine değinen Alman teknik adam, "İki sol bekimizin bizimle olmaması bir düşünceydi. Ya sağ ayaklı Mert'i ya Onur'u ya da çok genç bir oyuncuyu orada oynatacaktık. Ama ne yazık ki Kazımcan hem hazırlık döneminde hem de takımında fazla süre alamadı. Bu maçların baskısı fazla genç oyunculara bu yükü vermek biraz fazla olacaktı. Biz Cenk'e karar verdik. Birçok maçı Valencia'da bu bölgede oynadı. Onun için yabancı bir mevki değil." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Stefan Kuntz, öndeki üçlümüz Kerem Aktürkoğlu, Cengiz Ünder ve Barış Alper Yılmaz'dan da çok umutlu olduğunu vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...