Sumidica: 3-5-2'den taviz yok

Kayserispor Teknik Direktörü, "Galatasaray maçını kaybetmemizin sistemle alakası yok. Geçen sezon bu takım farklı bir sistemle ligde 58 gol yedi. Ben kadroya en uygun sistemin 3-5-2 olduğunu düşünüyorum ve böyle devam edeceğim" diye konuştu

NTV Spor 19.08.2017 - 10:56 | Son Güncelleme: 19.08.2017 - 11:09
AA

Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumidica, Galatasaray'ın geçen hafta kendilerine karşı çok etkili oynadığını belirterek "3-5-2 sistemini uygulamaya devam edeceğiz. Bu konuda tartışmaya girmek istemiyorum" dedi.

Galatasaray maçının geride kaldığını ve şimdi Göztepe maçını düşündüklerini belirten Sumudica, "Galatasaray maçında agresif oynamadık. Herhalde futbolcular geçen sezonki maçın verdiği rahatlığın etkisinde idi. Galatasaray da bizim maça kadar gerek hazırlık maçlarında, gerek UEFA Avrupa Ligi’nde iyi değildi. İyi transferler yapmışlar, iyi bir takım olmuşlar. Biz de onların işlerini kolaylaştırdık. Çünkü sahada mücadele eden bir takım yoktu. Galatasaray karşısında sergilediğimiz futbolu Göztepe karşısında sergilersek onlara da mağlup oluruz. Sahada yüzde 100’den fazlasını vermemiz gerektiğini anlarsak kazanırız, yoksa kazanamayız. Bakıldığında kaliteli oyuncularımız var, kazanmamız gerekiyor" dedi.

SİSTEMDEN TAVİZ YOK

Çok tartışılan üçlü defans ve 3-5-2 sisteminde ısrarlı olduğunu belirten Sumudica, "Sistem hakkında konuşmak istemiyorum. Herkes Sumudica’nın peşine düşmüş. Galatasaray maçını kaybetmemizin sistemle bir alakası yok. Göztepe maçında da yine üçlü defans ile oynayacağım. Eğer Göztepe maçını kazanırsak o zaman herkes Sumudica’nın kral olduğunu söyleyecek. Ben sistemi elimdeki futbolculara göre seçtim. Geçen sezon bu takım sadece ligde 58 gol yemiş. Farklı bir sistemle oynuyorlardı. Taraftara ihtiyacımız var. Galatasaray maçında skor 1-1 iken taraftarın takıma desteği tamdı. Hakeme ve futbolculara baskısı oldu. Hocanın nereden olduğu önemli değil, Kayseri’nin takıma destek olması gerekiyor. Bu takım yalnız başına hiçbir şey yapamaz. Eğer taraftar bizi yalnız bırakmazsa sahada 12 kişi oluruz. Sumudica bugün burada, yarın baska yerde. Sumudica’nın değil takımın taraftara ihtiyacı var" diye konuştu.

DENİZ TÜRÜÇ'TEN TARAFTARA ÇAĞRI

Göztepe ile yapılacak karşılaşma için son hazırlıklarını yapan Kayserispor’da takımın tecrübeli isimlerinden Deniz Türüç, taraftarla güçlü olduklarını kaydederek tribünlerin dolmasını temenni ettiğini söyledi. Deniz Türüç, "Galatasaray maçı geride kaldı. Artık önümüzdeki maçlara bakıyoruz. Göztepe maçı bizim için çok önemli. Mutlaka kazanmalıyız. Taraftarla daha güçlü olacağımızı söyleyebilirim. Onlarla bir olup iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...