Sumudica öfkeli: Yapılan bu haksızlığa 'dur' deyin

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica, 1-0 yenildikleri Trabzonspor maçı sonrası 1 penaltılarının verilmediği ve Trabzonsporlu bir oyuncuya kırmızı kart gösterilmediğini söyledi. Rumen oyuncu, "Bu yapılan haksızlığa dur deyin" dedi.

NTV Spor 07.01.2022 - 22:39

Trabzonspor maçını değerlendiren Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica, "Oyuncularımı öncelikle tebrik ediyorum. Çok mücadele ettiler. Bu hafta içi de çok çalıştılar. Defansı çok iyi çalıştık, ayarladık. Trabzon'da fark yaratan oyuncular olduğunu biliyorduk. Bugün bizim için de çok zor oldu. İlk 11'deki 6 oyuncumuz yoktu" dedi. 

Maçın yayıncı kuruluşuna yönelik olarak, "Bir sorum olacak" diyen Rumen teknik adam, "Maçın flaş anlarını seyrettim. Sormak istiyorum. Osman'ın son pozisyonundaki aksiyonu vardı. Trabzonsporlu oyuncunun topla ilgisi yoktu. Benim için yüzde yüz değil yüzde 1 milyon penaltıydı. Bunu neden göstermediler?. Hakeme de hakaret etmek istemiyorum. Bunu ancak şöyle anlayabilirim. 4-5 yıl önce VAR yoktu. Buradaki VAR'daki hakemlerin ücretlerini kim ödüyor? TFF yapıyor. Hiç bir şey yapmıyorlar. Bence hiçbir ücret ödemesinler. Hiçbir şey yapmıyorlar. Ne için varlar orada? Bugün 1 penaltımız ve 1 kırmızı kartımız vardı ama hiçbir şeye bakılmadı" sözleriyle tekpisini ortaya koydu. 

Eleştirilerine devam eden Sumudica, "Kayserispor'a karşı yüzde yüz penaltımız vardı. Bugün bir penaltımız ve net bir kırmızı kartımız vardı. Oyuncunun yüzüne vuruldu. Yüzü kan oldu. Tişörtü değişti. Ama kart çıkmadı. Trabzonspor'un 11'e 10 olsaydı ve penaltımız verilseydi oyun böyle olmayacaktı. Bu zamana kadarki oyunlarından dolayı Trabzonspor'u tebrik ediyorum; ama bugün Trabzonspor galibiyeti hak etmedi" ifadelerini kullandı. 

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında eleştirilerine devam eden Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica, "Daha ne yapabilirim ki? Takımda 6 as oyuncu eksik. 1-0 Trabzonspor'a karşı kaybettik. 1-0'ın dışında başrka pozisyon vermedik. Bu yapılan haksızlığa dur deyin.  İki ay önce hangi maçtı? Siz gazetecilere soruyorum. Bu hakem, hangi maçtan sonra iki ay boyunca maç alamadı. Bu bizim için yeterli. Kayseri'de bize yapılan bir penaltı vardı. Vermediler. Bütün Türkiye konuştu. Hüseyin Göçek'e 3-4 maç vermeyeceklerse de bundan mutlu değilim. 2 puan kaybettim. Bugün bir kırmızı kart ve penaltı vardı. Bir hoca olarak ne yapabilirim ki? Bize hak ettiklerimizi verin" açıklamalarını yaptı.  

Sayfa Yükleniyor...