Valbuena'dan Türkiye-Fransa maçı değerlendirmesi

Fenerbahçenin eski yıldızı Mathieu Valbuena, Türkiye-Fransa maçını yorumladı. Milli Takım'ın Şenol Güneş'in gelişinin ardından daha iyi duruma geldiini söyleyen Valbuena, "Ama kendilerini daha fazla geliştirmeleri gerekiyor. Bu da zamanla olacak. Türkiye bence Fransa'ya karşı iyi bir oyun çıkaracaktır." dedi.

NTV Spor

07.06.2019 - 10:05

TRT Spor'a açıklamalar yapan Valbuena, "İlginç bir maç olacağını düşünüyorum." derken, "Şu anda çok iyi bir Fransa Milli Takımı var. Çok sayıda genç ve yetenekli oyunculara sahipler. Deschamps'ı iyi tanıyorum. Kazanmayı çok seven ve önemli bir karaktere sahip. Bu anlamda Fransa'nın başarıya ulaşmasında payının olduğunu düşünüyorum. Süper bir maç olacak. Türkiye'de de Fenerbahçe'den forma giyen arkadaşlarım var. İzlemesi keyifli bir maç olacak." dedi.

"KENDİLERİNİ GELİŞTİRDİLER"
Fransa Milli Takım oyuncularının son yıllarda kendilerini çok geliştirdiğini belirten Mathieu Valbuena, "Griezmann, Pogba bu oyuncular benim dönemimde yavaş yavaş takıma katılıyordu. Şu an onlar kendilerini geliştirdiler. Aynı zamanda daha sonra katılan başka genç oyuncular oldu. Mbappe'yi örnek gösterebilirim. Birbirleri için mücadele eden bir takım." diye konuştu.

"TÜRKİYE İYİ BİR MAÇ ÇIKARACAK"
Türk Milli Takımını tanıdığını kaydeden 34 yaşındaki oyuncu, "Buraya gelmeden önce Türkiye Milli Takım maçlarını izliyordum. Euro 2016'da İspanya'da oynadıkları maçı izleme fırsatı buldum. Şu anda Beşiktaş'ın hocası Türk Milli Takımının başına geçti. O geldikten sonra iyi skorlar aldılar. İyi bir takımlar ama kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Çok sayıda genç oyuncuları var ve bu oyuncular kendilerini zamanla geliştirecekler. Bence Fransa maçında Türkiye iyi bir müsabaka çıkaracaktır." ifadelerini kullandı.


Sayfa Yükleniyor...