Slaven Bilic: Türkiye'yi çok seviyorum, ailemin yüreğinde özel bir yeri var

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Slaven Bilic, Siyah Beyazlı ekipten ayrıldıktan sonra Süper Lig'den teklif almadığını açıkladı. Bilic, Türkiye'yi çok sevdiğini dile getirirken, "Ailemin yüreğinde özel bir yeri var" dedi.

NTV Spor 07.04.2020 - 19:21

Corana virüs nedeniyle bütün dünyanın aynı durumda olduğunu söyleyen Slaven Bilic, "Ben ve ailem farklı yerlerdeyiz. Oğlum Londra'da, ailemin bir kısmı Birmingham'da. Disipline bir şekilde yaşıyoruz. Birleşik Krallık, virüsle savaşmak için farklı bir strateji denedi. Çok ciddi olduğunu söyledikleri gibi, normal hayatımıza da devam edebileceğimizi söylediler. Devamında stratejiyi değiştirdiler. 10 gündür tamamen izole olmuş durumdayız" dedi.

BeIN Sports'a açıklamalar yapan Hırvat teknik adam, "Futbol, insanların morali için çok önemli. Bir yandan da futbol, insanlara neşe ve mutluluk veriyor. Dünyada bu durumda gelişme kaydettiğimiz anda bence futbol tekrar başlamalı. West Bromwich'te çok basit talimatlar verdik. Oyunculara kilo almamaları gerektiğini söyledim. İngiltere hükümetinden ve federasyondan onayı aldığımız anda antrenmanlara başlayacağız. Oyuncularımıza bireysel olarak verdiğimiz programlar son derece basit. Sonuçlar da çok iyi. Belli bir seviyeyi korumaya çalışıyoruz" diye konuştu.

İsmi zaman zaman Süper Lig ekipleriyle anılan Slaven Bilic bu iddiaları yalanladı ve "Ayrıldıktan sonra Süper Lig'den teklif almadım. Türkiye'yi çok seviyorum. Ailemin yüreğinde özel bir yeri var. Orada çok güzel bir zaman geçirdim. Herkese iyi dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...