Süper Lig | MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'dan sert tepki: Etik dışı davranışlar ve aldatıcı tavırlara son verin

MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, 29. haftada oynanan Fenerbahçe maçına ilişkin, "Fenerbahçe maçı hakemi, galibiyetimizi engellemiş, lehimize olan maç sonucunu aleyhimize çevirmiştir." dedi. Koca ayrıca, "Galatasaray yöneticisi Erden Timur'un 'Lig sonunda her şeyi açıklayacağız.' beyanı var. Elinizdeki her şeyi şimdi açıklayın." ifadelerini kullandı.

NTV Spor 18.04.2023 - 16:20
Son Güncelleme: 18.04.2023 - 17:29

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Faruk Koca, Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında oynanan Fenerbahçe maçına ilişkin, "Kollanarak gelen şampiyonluk büyüklük değildir. Futbolda çatışmayı bitirin kurallara sadık kalın. Fenerbahçe maçında yaşanan skandal yönetimi, gasp edilen puanları, futbol ortamındaki güvensizliği geniş bir şekilde istişare ettik. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş takımlarımızın dışındaki tüm takımlarımızın haksızlıklarına tepki olarak bu toplantıyı yapma kararı aldık. Futbolumuz devam eden bir ahlaki krizle karşı karşıyadır. Hem hakem tarafından hem de rakibi tarafından kollanarak maç kazanan takımlar ahlaki değerleri hiçe saymaktadır. Fenerbahçe maçı hakemi, galibiyetimizi engellemiş, lehimize olan maç sonucunu aleyhimize çevirmiştir." ifadelerini kullandı.

"Elinizdeki her şeyi şimdi açıklayın"

Tahkim Kurulu'nun, PFDK kararlarını iptal etmesinin yanlış olduğunu belirten Faruk Koca, "Hakem motivasyonunu etkileyen ve sahada oyuncularımızı etkileyen davranışlar profesyonel yönetici sorumluluğundan uzaktır. Davranışları nedeniyle bu yöneticilerin sezon sonuna kadar ceza alması önemlidir. Hakem raporlarının açıklanması önemlidir. TFF Tahkim Kurulu, PFDK'nın cezalarını bir hafta sonra kaldırmamalıdır. Kuralsızlığı meşrulaştıran federasyonun ve yetkili kurulların yap-bozuna izin vermeyeceğim. 3 kulüp dışında mağdur olan, hakları elinden alınan kulüplerimizin onlarca yaşadığı haksız uygulama var. Galatasaray yöneticisi Erden Timur'un 'Lig sonunda her şeyi açıklayacağız.' beyanı var. Elinizdeki her şeyi şimdi açıklayın. Açıklamazsanız futbolun önünde engelsiniz. Açıklamazsanız futbolun önünden bir an önce çekilmelisiniz." açıklamasında bulundu.

"Sizin tarafınız, dürüstlük ve adil yönetim olmalıdır"

Faruk Koca ayrıca, "Federasyon ve kurullarına sesleniyorum, Birbirinizi yanıltmak, yıldırmak için yaptığınız etik dışı davranışlara, söylediğiniz gerçek dışı sözlere, aldatıcı tavırlara son verin. Kalan maçların oyunu ve sonucun değerli kılınabilmesi için kenara çekilin. Hakemlerimiz, sizler de tüm baskılara ve tehditlere dirençli durun. Sizin tarafınız, dürüstlük ve adil yönetim olmalıdır. Taraftarlarımıza çağrımdır, her engeli aşacak güçteyiz. Bana inanın." dedi.

Sayfa Yükleniyor...