Süper Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e

TFF Amatör Futbol Ligi Bal Grubu takımlarından Cizrespor, Yunanistan'ın 2. Ligi'nde oynayan Sergi Pacome Dijehoua'yı transfer etti.

NTV Spor 20.09.2014 - 14:31

Cizrespor Kulübü, daha önce Süper Lig Takımı Antalyaspor ve PTT 1 Lig takımı Boluspor'da oynayan Dijehoua'yı Yunanistan 2 Lig takımı Glyfadas'tan transfer ederek renklerine bağladı.

Dijehoua'yı taraftarlar Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nda görkemli bir şekilde karşıladı, sevgi gösterisinde bulundu.

Kulüp 2. Başkanı Maruf Sefinç ve yöneticiler tarafından karşılanan Dijehoua, özel bir araç ile Cizre'ye doğru yola çıktı. Uzun bir araç konvoyu eşliğinde ilçede şehir turu yapan Dijehoua, daha sonra kulüp tesislerine geçti. Tesis önünde bekleyen taraftarlar yeni transferi uzun süre omuzlarda taşıyıp sevgi gösterisinde bulundu.

Fildişi Sahilili Dijehoua'yı Kulüp Başkanı Salih Sefinç, Teknik Direktör Yahya Ünal ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Kulüp Başkanı Sefinç, yeni transferin kulübe hayırlı olmasını dileyerek, takımın şampiyonluk yolundaki hedeflerine ulaşması için ideal bir transfer yaptıklarını söyledi.

Sağlık kontrolünden sonra yapılacak olan sözleşme ile Dijehoua'yu takımlarına katacaklarını dile getiren Sefinç, "Yeni transferin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim" dedi.

Taraftarlara teşekkür eden Dijehoua da Cizre'ye geldiği için mutlu olduğunu belirtti.

Cizrespor'un şampiyon olması için geldiğini anlatan Dijehoua, "Türkiye futbolunu çok yakından biliyorum ve Cizrespor'un adını da çok duymuştum. Onun için Cizrespor'u tercih ettim. Cizrespor'un şampiyonluk hedefi var. Ben de buraya bu hedef için geldim" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...