Tahkim’den Gökhan Çakır’a iyi haber

Tahkim Kurulu, futbolcu Gökhan Çakır'a Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından verilen 6 ay men ve 60 bin lira para cezasını kaldırdı.

NTV Spor 25.04.2013 - 18:42

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, futbolcu Gökhan Çakır'a Karşıyaka Kulübü'yle yaşadığı anlaşmazlık sonrası Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından verilen 6 ay resmi müsabakalardan men ve 60 bin lira para cezasını kaldırdı.

Yapılan açıklamada, futbolcu Gökhan Çakır'ın Karşıyaka Kulübü ile arasındaki anlaşmazlığa yönelik olarak 2 Temmuz 2012 tarihinde Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nca uygulanan cezaya itirazının görüşüldüğü belirtilerek, oyuncuya verilen 60 bin lira haksız fesih tazminatı ile 6 ay resmi müsabakalardan men cezasının oy birliğiyle kaldırıldığı belirtildi.

Sözleşme tarihinden önce yapılan fakat sözleşmeye kaydedilmeyen ödemelerin, sözleşme dışı ödeme olarak kabul edilmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, "Bu durumun aksinin de iddia eden tarafça (olayımızda Karşıyaka Spor Kulübü) ispat edilmesi gerektiği bilinmektedir. Maddi olaya bakıldığında, Karşıyaka Kulübü, sözleşme dönemi dışında yapılan ödemenin, sözleşmeye dahil olduğuna dair iddiasını aynı kuvvette delil ile ispat edememiştir" ifadelerine yer verildi.

Sayfa Yükleniyor...