"4 gol attık ama iyi oynamadığımız bir maç oldu"

Süper Lig'in 31. haftasında Aytemiz Alanyaspor, sahasında Galatasaray'ı 4-1 mağlup etti.

NTV Spor 08.07.2020 - 23:41 | Son Güncelleme: 09.07.2020 - 00:48

Süper Lig'in 31. haftasında Galatasaray'ı 4-1 yenen Aytemiz Alanyaspor'da Teknik Direktör Erol Bulut, maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Erol Bulut, "Bugünkü maç seyircileri yanıltmasın, evet 4 gol attık. Mutluyuz, ama iyi oynamadığımız bir oyun. Bunu açık ve net söyleyebilirim. Biz bu oyunu oynamıyoruz. Yaslanarak Galatasaray'ı bekledik. Galatasaray topu ayağında iyi sakladı. İyi pas yaptılar. Yakaladığımız pozisyonları iyi değerlendirdik, iyi mücadele ettik. Onlar da gol atabilirlerdi. Şans bizden yanaydı. Galatasaray'a karşı 4 gol atmak kolay değil. 4-1'lik skor kimseyi yanıltmasın. Oynamak istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Topun kimde olması önemli değil. Rakip yüzde 80 topa sahip olsun ama maçların bazı bölümlerinde istediğimiz oyun sahaya yansımadı. Tüm bunlara karşı kazandık." ifadelerini kullandı.

Yabancı kuralıyla ilgili yorum yapması istenen Bulut, "Onunla ilgili konuşmak istersek program bayağı uzar" şeklinde konuştu.

Bulut, maçın ardından yaptığı açıklamada, zor maç olduğunu ancak güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Alınan 4 gollü galibiyetin kimseyi yanıltmaması gerektiğini dile getiren Bulut, "İyi oynamadığımız bir maçtı. Rakibe de yeterince pozisyon verdik. Normalde bu pozisyonları veren takım değiliz. Rakip iyi pas yaptı, dikine oynamaya çalıştı. Sadece karşılık vermeye çalıştık. Topun peşinden fazla koştuk ama en önemlisi yakaladığımız pozisyonların çoğunu iyi değerlendirdik. Nitekim maçın sonucu da 4-1 oldu." dedi.

TFF'nin Süper Lig kulüpleri ile aldığı yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili soru üzerine Bulut, yabancı sayısının serbest olması gerektiğini düşündüğünü belirtti.

Bulut, yabancı sayısının altyapıdan futbolcu çıkartmak ve geliştirmek ile alakalı olmadığını düşündüğünü vurgulayarak, "Altyapının sorunu ülkemizin genel sorunu, yetiştirme tarzı. Onu biraz daha değiştirirsek, oraya biraz daha emek harcarsak altyapıdan da futbolcu çıkar ama bunun yabancı sayısıyla alakası yok." ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...