"Ciddi bir hayal kırıklığı oldu"

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe karşısında aldıkları 5-1'lik yenilgiyi değerlendirdi.

NTV Spor 26.10.2019 - 22:35 | Son Güncelleme: 26.10.2019 - 23:17

Aykut Kocaman "İki haftadır kendi adımıza biraz olağanın dışında iki maç oynadık 15. saniye kırmızı kart ve gol, ardından 100 dakikaya yakın 10 kişi oynadık. Bugün de kendi normalimizin dışına çıkan bir oyun oldu özelikle skor olarak. Sezon başından beri bakıldığında ceza alanı dışından golü olmayan Fenerbahçe, 5 golünün 4'ünü ceza alanı dışından attı. Şu ana kadar ceza alanı dışından yemedik, bugün 4 vuruşta da ceza alanı dışından yedik. Olagan dışı iki hafta yaşadık. Bizim adımıza ciddi bir hayal kırıklığı oldu. Üstteki yerimizi sağlamlaştıracağımızı düşündüğümüz maçlarda istediğimiz skorları alamadık. İlk 20 dakikadaki temaslı oyunu bekliyorduk, ciddi hatalarımız oldu maç boyunca. Ciddi bir fark da gözüktü sadece skor olarak değil. Topu hareketlendirme ve topla hareketlenmede ciddi hatalar yaptık maç boyu. Bunda skorun da etkisiyle şunu söyleyebilirdim çok rahat ama bu iki gol baştan bu cümleyle girmemi engelleyen durumu yarattı. Maçın genç hakemi, özellikle maçın başında Fenerbahçe'nin şiddeti fazla oyununa müsaade etti, bu da baskının artmasında rol oynadı" ifadelerini kullandı.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Kocaman, geçen hafta BtcTurk Yeni Malatyaspor maçının hemen başında 10 kişi kalıp golü de yediklerini hatırlatarak, "İki haftadır biraz olağan dışı durumla karşı karşıyayız. Beklemediğimiz bir sonuçla kaybetmek tabii anormal değil Fenerbahçe deplasmanında ama beklemediğimiz bir skordu. Olağan dışı skorla sahadan ayrılmak son derece üzüntü verici. Bu haftaya kadar ceza sahası dışından gol yemeyen bir takım, 4 gol yedi. Fenerbahçe'nin ceza sahası dışından golü yoktu, bugün bütün vuruşların gol oldu. Ciddi sıklet farkı gözükürken, bu sıklet farkını da bu artırdı." diye konuştu.

Fenerbahçe'nin bekledikleri gibi temaslı bir oyunla maça başladığını anlatan Kocaman, "Hakem Ali Şansalan çok gelecek vaadediyor ama maçtaki tercih hatalarıyla ilk yarıda bizim olumlu olmayan gidişatımızı daha da olumsuza hızlandıran faktörleriden biriyidi. Fenerbahçe'nin ana planı rakibe bası yapmak. Hakeme de meşru anlamda baskı yaparak rakibi bozmaya yönelik oyunlarını Miya ve Mücahit'le tersine çevirmeye çalıştık. Son derece doğru gidiyordu oyun. Üstü üste 2 golle çözülme oldu. Hemen gelen gol bizi oyuna bağladı ama kornerle hızlı atılan gol bizi tekrar oyundan düşürdü. Ana amacımız bizi baskı altına tutacak anları rakip kalede geçirmekti. 6-7 baskıyla top kaptık ama değerlendiremedik. Beklentimizin dışına çıkan bir maç oldu." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin gidişatı ve eski oyuncusu sarı-lacivertli futbolcu Ozan Tufan hakkında gelen soruları cevaplamayan Aykut Kocaman, geçen hafta gördüğü kırmızı kart nedeniyle bu maçta oynayamayan kalecisi Serkan Kırıntılı'yla ilgili, "Serkan Kırıntılı olsaydı beliki daha farklı olurdu. Belki 6-7 olurdu belki hiç olmazdı. Bilemeyiz, farklı olacağı gerçek." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...