Aykut Kocaman: Daha beterlerini de yaşadım

5 haftadır 3 puana hasret kalan İttifak Holding Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman, kötü gidişat hakkında konuştu.

NTV Spor

23.11.2019 - 22:42

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig'in 12. haftasında Beşiktaş'a tek golle kaybetikleri maçı değerlendirdi.

"Maçın başında hoş bir durum olmadığını söylemiştim." diyen Kocaman, "Bugün bu durum bir adım daha ileri gitti. Gerçekten hoş bir durum değil. Ancak skordan da ziyade şu daha önemli. Özellikle Beşiktaş'ın düştüğü anlarda oyunu o bölgeye doğru götürdük ama skor yapmaya giderken özgüvensiz halimiz daha kötüydü. Erozyon mu demeliyiz bilmiyorum buna." dedi.

Oyunun iki tarafa da gidebileceğini söyleyen deneyimli teknik adam, "Bir takımın galibiyete gideceği bir maç olarak gözükmüyordu. Farkı yaratan tek bir şey oldu. Hücumda becerili, atmasını bilen bir oyuncusuyla Beşiktaş öne geçti ve kaybettik ne yazık ki." ifadelerini kullandı.

Kötü gidişat hakkında da konuşan Aykut Kocaman, "Bu tip durumları hayatımda ilk kez yaşamıyorum. Ben bundan daha beterlerini de yaşadım. Bu seviyedeki tüm antrenörler için önemli olan, krizlerde bir şekilde çözüm üretip durumu tersine çevirmektir. Ancak bunları gerçekleştirmek kolay olmuyor. Hayatın kendi içinde de gerçekleri var tabii ki, o da işin başka tarafı." dedi.

Sayfa Yükleniyor...