"Geldiğim günden beri hep bu senaryoyu yaşıyorum"

Süper Lig'in 32. haftasında İttifak Holding Konyaspor, konuk ettiği lider Medipol Başakşehir'i 4-3 yendi.

NTV Spor

13.07.2020 - 23:41 | Son Güncelleme: 14.07.2020 - 00:25

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, galibiyeti değerlendirdi.

Korkmaz "Geldiğim günden beri hep bu senaryoyu yaşıyorum. Çok iyi oynuyoruz, gol atıyoruz, öne geçiyoruz ama oyunu tutamıyoruz. İlk yarıdaki oyun, iyi bir oyundu. 3-1'i yakaladık ama oyunu tutamadık. Nasıl bir tabir etsem bilemiyorum. Geldiğim günden beri bu duyguyu devamlı yaşıyorum. Kazanmak önemliydi, kazandık. Oyuncularımı kutluyorum.  Bugünü yaşamak lazım ama yarın da haftaya başlamak lazım" dedi.

Korkmaz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, oyuncularını kutladı. 

Özellikle ilk yarıda çok iyi oynadıklarını vurgulayan Korkmaz, şunları kaydetti:

"Mağlup duruma düşmemize rağmen iyi bir oyunla ilk yarıyı 3-1 önde kapattık. Maalesef bu sene bunu yaşıyoruz. O stres, o baskı. Geçmişten gelen o kaybetme ve kazanamama duygusu oyuncuların üzerinde bir stres, baskı oluşturuyor. 3-1'lik skoru tutamadık. Yaptığımız analizlerde de özellikle geri paslara dikkat edecektik. Öyle iki gol yedik. Ama sonunda kazandık. Önemli olan kazanmaktı. Oyuncularımı kutluyorum. Önümüzde iki önemli maç daha var. İnşallah ligde kalan bir Konyaspor, seneye Süper Lig'de olan bir Konyaspor olur." 

Sayfa Yükleniyor...