Sergen Yalçın: 3. sırada bitirmek bir başarı değildir

Süper Lig'in 34. ve son haftasında deplasmanda Gençlerbirliği'ni 3-0 mağlup eden Beşiktaş, sezonu 3. sırada bitirdi. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, maçtan sonra açıklamlarda bulundu.

NTV Spor 25.07.2020 - 23:46

Süper Lig'de Gençlerbirliği'ni 3-0 mağlup ederek sezonu 3. sırada bitiren Beşiktaş'ta Teknik Direktör Sergen Yalçın, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Ligi üçüncü sırada bitimelerine değinen Sergen Yalçın, "3. sırada bitirmek bir başarı değildir, Beşiktaş için başarı değildir ama mevcut şartlarda en iyi senaryo buydu. Oyuncularla becerdik ve bir final gerçekleştirdik. Trabzonspor bir ceza almasın, onlar oynasın, onların hakkı" ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz'ın takımdan ayrılması ve transfer planlamasıyla ilgili konuşan Yalçın, "Camiamız ekonomik olarak gerçekten zor bir süreçten geçiyor. Ben geldiğimde kontratımda elimden geleni yapmaya çalıştım. Okumadan, bir şey istemeden imzaladım. Anlaştığım rakamlar da buralara göre çok küçük rakamlar. Giden oyuncular, gelecek oyuncular, planlama. Çok zor iş. 3-4 sene önce 90 milyon euro bütçesi olan bir Beşiktaş vardı, önümüzdeki sene 30-35'e düşmesi lazım. Bazı oyuncularla devam edemeyiz. Burak Yılmaz'ın 2 yıl daha kontratı var, 35 yaşında. 36 ve 37 yaşında 2 milyon 700 bin euro kontratı var, sadece Burak'tan bahsediyoruz. Eğer kontratlar ekonomik olarak kulübümüzü sıkıntıya sokmayacak durumdaysa, oyuncularımız devam edebilirler. 2 milyon, 3 milyon euro maaş, 5 milyon, 7 milyon bonservis. Böyle bir şey yok. Bizim camiamız bunu kaldıramaz. Kaleye yabancı transferi yapmayacağız, Ersin'in yanına yerli tecrübeli bir oyuncu alacağız. Yeni yabancı sınırında 8 oyuncuya izin var. Belki aldığımız oyuncuları beğenmeyecekler, bizi eleştirecekler ama yapmamız gereken bu. Sürekli bir ödeme var, giriş yok kulübe. Yurt dışından 4-5 oyuncu almaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Gökhan'ın da, Caner'in da gitmesini istemiyoruz"

Yalçın, "Başkan ile hiçbir fikir ayrılığımız yok, hiçbir zaman fikir ayrılığı olmadı. Mevcut durumda fikir ayrılığı olabilecek bir an olmadı. İyi bir Beşiktaş izletmek istiyoruz ama elimizden geldiği kadarıyla. Gökhan'a gitsin diye bir şey söylemedik, Gökhan mutluysa burada kalabilir. Gökhan'ın da, Caner'in da gitmesini istemiyoruz. Biz de buradan gittik, yerimiz doldu. Talisca'lar gitti, yerleri doldu. Birileri gidecek, birileri gelecek. "Genç oyuncu, genç oyuncu diye pompalıyoruz, baksınlar iki tane 19 yaşında oyuncuyu son yıllarda benim dışımda kim oynatmış? Biz genç oyuncuları kullanıyoruz." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...