Hamit'ten Riekerink'e sitem

Galatasaray ile yollarını ayırdıktan sonra Darmstadt ile anlaşan Hamit Altıntop, "Son 6 ayda tam kapasiteyle antrenman yaptım. Son iki ayda sadece 4 maç oynayabildim. Daha fazlasını oynayamayacağımdan değil, hoca öyle tercih ettiği için" açıklamasını yaptı

NTV Spor

02.02.2017 - 14:53
Darmstadt Teknik Direktörü Torsten Frings, Hamit Altıntop için "Çok deneyimli bir futbolcu... Bizi tercih ettiği için çok sevinçliyiz" dedi.NTVSpor

Galatasaray'daki altıncı sezonunun ortasında sözleşmesini fesheden Hamit Altıntop, ara transferin son gününde Bundesliga'nın yeni ekibi SV Darmstadt 98 ile anlaştı. Yeni takımıyla ilk antrenmanına çıkan 34 yaşındaki futbolcu Kicker Dergisi'nin sorularını yanıtladı.

Darmstadt hakkında "Takım olarak iyi bir duruma geleceğiz ve herkes bizim için 'Zor bir takım' diyecek. Daha alınabilecek 48 puan var ortada. Stadımız, benim daha önce forma giydiğim kulüplerin statları gibi modern değil fakat bu benim için olumsuz bir durum da değil. Takım olarak iyi olur ve taraftar da arkamızda olursa, gelecekte daha iyi yerlerde oluruz" diyen Hamit Galatasaray'dan ayrılışını şöyle özetledi:

"Sakatlığım nedeniyle Galatasaray takımına ve taraftarına istediğim katkıyı sağlayamadım. Aramızdaki bağ zedelendi. Ama son altı aydır da normal şekilde antrenmanlarımı yaptım ve son iki ay içinde de dört maçta forma giydim. Ben özellikle son dönemde hazır olmadığım için değil, hocanın kararı farklı olduğu için fazla forma şansı bulamadım. Hoca başka düşünürse, o zaman başka yol aranması gerekiyor ve ben de bunu yaptım."

34 yaşındaki Hamit Altıntop, yeni takımında 34 numaralı formayı giyecek.

Sayfa Yükleniyor...