Denizlispor Başkanı Ali Çetin'e 14 gün hak mahrumiyeti

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Denizlispor Kulübü'ne para cezası, birçok kulüp yetkilisine de hak mahrumiyeti ve para cezası verdi.

NTV Spor

09.07.2020 - 21:04

Kurul, Yukatel Denizlispor'a saha olayları ile sosyal mesafe kuralına uyulmaması ve mensuplarının maske takmamasından dolayı toplamda 84 bin lira para cezası verilmesine hükmetti.

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin'e sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 14 gün hak mahrumiyeti ve 16 bin 500 lira para cezası uygulandı.

Kulüp idarecileri Fikret Onur'a sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 14 gün hak mahrumiyeti ve 16 bin 500 lira, Ali Fırat'a ise rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 13 bin lira para cezası kesildi. Ali Fırat'a ayrıca yeni tip corona virüs (Kovid-19) önlemlerine uymadığı gerekçesiyle de 15 gün hak mahrumiyeti ve 29 bin 500 lira para cezası verildi.

PFDK, Süper Lig'den birçok kulüp ile kişiye corona virüs önlemlerine uymamadan dolayı ceza kesti.

Gaziantep Futbol Kulübüne futbolcuları ve takım mensuplarının sosyal mesafe kuralına uymamasından ve maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı toplamda 60 bin lira para cezası uygulandı.

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi ile idareci Müslüm Özmen'e de önlemlere uymamalarından dolayı 10'ar gün hak mahrumiyeti ve 16 bin 500'er lira para cezası verilmesine hükmedildi.

Yeni tip corona virüs salgını önemleri kapsamında getirilen maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı Hes Kablo Kayserispor idarecisi Süleyman Akın ve Gençlerbirliği'nden idareci Emrah Atasoy'a 4 bin 500'er lira ceza kesildi.

BtcTurk Yeni Malatyaspor'dan futbolcu Murat Yıldırım, kaleci antrenörü İlker Avcıbay, malzemeci Yusuf Yılmaz, kulüp görevlisi Murat Alpay, Hes Kablo Kayserispor'dan antrenör Gökhan Ünal, masör Murat Karakaya, MKE Ankaragücü'den kaleci antrenörü Ümit Şahin, antrenör Atila Gerin, atletik performans antrenörü İlker Kıreker, tercüman Okan Elmas'a ise 900'er lira para cezası verildi.

Sayfa Yükleniyor...