"Yıllar sonra lige çıktık, bu takımı ligde tutacağız"

Süper Lig'in 32. haftasında Yukatel Denizlispor, sahasında Trabzonspor'u 2-1 mağlup etti.

NTV Spor

13.07.2020 - 23:24

Yukatel Denizlisporlu futbolcular Recep Niyaz, Hüseyin Altıntaş ve Oğuz Yılmaz maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Recep Niyaz, "Pandemiden sonra alt sıradaki takımlar puan alırken biz sadece 1 puan aldık. Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. puanlara ihtiyacımız vardı. Böyle bir takımdan 3 puan almak önemliydi. Konya'nın galip gelmesinin ardından bu galibiyetin anlamı daha fazla oldu. Camia olarak bir bütün olduk. Geç olsun güç olmasın. Bunun anlam ifade etmesi için Alanyaspor maçında puan veya puanlar almamız gerekiyor. Yıllar sonra lige çıktık. Bu takımı ligde tutmak bu şehrin bir evladı olarak benim için de çok önemli. İnşallah ligde kalacağız" ifadelerini kullandı.

Süper Lig'de ilk kez maça çıkan kaleci Hüseyin Altıntaş, "Pandemiden önce hiç bu duruma düşeceğimizi düşünmedik. Pandemiden sonra en az puanı biz topladık. Çok kötü duruma düştük. Bu maçı kazandık, nefes aldık. Tesadüf mü bilmiyorum, ilk maçta 1-0 geri düşmüştük çevirdik. Bunu da kazandık. Çok mutluyuz" diye konuştu.

Oğuz Yılmaz ise "Bu maçların telafisi yok. Son 3 maç. Alt taraf çok karışık. Bütün takımlar birbirine yakın. Bu maç bize ilaç gibi geldi. Rakiplerin de mağlup olduğu haftada yenmek bizi çok rahatlattı. Bu saatten sonra iyi oyun kötü oyun diye bir şey yok. Puan veya puanlar almak var. 1 puan bile almak önemli. Bu maçta savaşmamız gerektiğini Levent Hoca'mız söylemişti, biz de kazandık" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...