"Tolgay-Serdar Aziz takası olabilir"

NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen, internet sitesi www.ridvandilmen8.com'da taraftarların sorularını yanıtladı. Bundan sonra 3 büyükler arasında takasları bol bol göreceğiz diyen Dilmen, "Serdar Aziz-Tolgay takası olabilir" dedi.

NTV Spor 02.01.2019 - 10:20

"Maddi sıkıntılar yaşayan kulüpler, taraftarın beklentilerini nasıl karşılayacak?" sorusunu yanıtlayan Rıdvan Dilmen şöyle konuştu;

"Karşılayamayacak. Taraftar artık bu durumu benimsedi. Taraftar da 4-5 yıl önceki gibi bir beklenti içerisinde değil. Özellikle Fenerbahçe'nin Galatasaray'ın, Beşiktaş'ın 4'er 5'er milyon Euro verdiği, oyunculaın bonservisine çift haneli rakamlar verdiği dönemler geride kaldı. Artık Anadolu kulübünün en değerli oyuncusunu 2 milyon Euro'ya alabiliyorsunuz. Oyuncuların bonservislerine 10'ar 15'er milyon Euro veriyordunuz. 25 yaşındaki oyuncular değil, 25 yaş civarındaki Talisca gibi oyuncuları tutamıyorsunuz. Pepe ve Jose Sosa tarzı oyuncuları getiriyorsunuz. Taraftar da büyük yıldız beklentisi içerisinde değil. O konuda taraftar havlu attı. Her şerde bir hayır vardır misali, genç oyuncuları görüyorlar. Örneğin, Dorukhan, Güven, Hüseyin, Yusuf, Abdülkadir, Eljif, Ozan Kabak... Bunlar avuntu oluyor. Bu Türk futbolu için önemli. Bu mecburiyetten oldu. Sezon başındaki planlarda ne Beşiktaş'ta, Ne Galatasaray'da ne de Trabzonspor'da bunlar vardı. Talisca, Tosic'ler devam ediyor olsaydı muhtemelen genç oyuncular olmayacktı. Bütün taraftarlar genç oyuncuların hatalarını görmezden geliyorlar, doğru da yapıyorlar.

"TREZEGUET VE DIAGNE'YE 28 MİLYON EURO VERİYORLAR"
Artık çift haneli rakamlar söz konusu değil. Ayakta duran kulüper belli. Birisi Medipol Başakşehir, diğeri Kasımkpaşa. Şirket oldukları için doğru stratejileriyle gidiyorlar. Kasımpaşa'nın iki oyuncusu Trezeguet ve Diagne'ye 28 milyon Euro veriyorlar. Diğer taraftan da Kayserispor başkanı Erol Bey'in bir açıklaması var, "Bir çok kulübün transfer yasağı var" diyor, bunu soran yok. Kayserispor bugün itibariyle hiçbir oyuncu transfer edemez. Büyük kulüplerimgizden bir tanesi ayın 2'si itibariyle transfer yapamayabilir. (Trabzonspor'un Milan'a olan 2 milyon Euro borcu)
Trabzonspor'un da Bursaspor'un da ciddi şekilde kaynak bulması lazım. Başakşehir transfer yaptı ve Anadolu'nun en iyi oyuncusu Robinho'yu aldı. Başakşehir, tabela değiştirecek bir oyuncu aldı. Artık Başakşehir'e karşı Abdullah Avcı anahtar oyuncu alacaktı. Çok doğru bir hamle yaptılar. Aslında çok değerli kanat oyuncuları var. Robinho ile kilit açmak istedi.

"3 BÜYÜKLER ARASINDA TAKASLARA ALIŞMAK ZORUNDAYIZ"
Abdullah Avcı verdiği röportajda "Barcelona gibi oynamaya çalışıyoruz." dedi. Oyunu 3. bölgeye taşıyoruz. Gol yollarında sıkıntımız var. 3. bölgede iş yapmak istedi. Diğer şampiyonluk yolundaki kulüpler transfer yapamıyorlar. Artık takas sezonları başlıyor. Galatasaray'dan Beşiktaş'a, Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye, Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye. Artık bunlara alışmak zorundayız

Serdar Aziz'i okuyoruz. Beşiktaş'ta Tolgay ile Ozan Tufan'ın takası konuşulurken; Tolgay ile Serdar Aziz de olabilir. Bu da konuşuluyor. Pek gündeme gelmedi. Asıl olan Serdar Aziz gibi Fatih Terim'in mevcut kadorosunda hatta Türkiye ligi'nde en çok beğendiği stoperi gözden çıkarması. Fatih Terim, Amerika'dan döndüğünde Serdar Aziz konusunu masaya yatıracaktır.

Şampiyonluğa oynarken soru işaretli Maicon, transferde kontrat konusus olan Ozan ve Serdar Aziz'i hemen gözden çıkaracaklarını düşünmüyorum. Serdar Aziz'in sakatlıkları etkili olabilir ama bu problemi Galatasaray çözmek zorunda. Yarın da gidecek transfer edecek durumu yok. Şampiyonluk adayının 3 stoperi de sorunlu. Ozan 1.5 yıllık kontrat alan 19 yaşındaki bir gencimiz. Bence hemen imzalasın. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi oyuncular bu tür oyuncuların hakkını verecektir. Mesela çok kızılan Arda, Galatasaray'a 12.5 milyon Euro bonservis getirdi.

Trabzon'daki Burak ve Onur konusu ekonomiktir. Paraları ödeyemediler. Altını üstünü süsleyip yöneticiler bu oyuncuları taraftarın önüne attılar. 'Biz bu hale getirdik' diyemiyorlar.

Takas sezonu başladı. Enterasan oyuncular çok enterasan kulüplere gidebilirler. Mecburlar. Türkiye'de biraz da mecburiyetten oldu, takımlar gençleştiler; bu iyi oldu. Fenerbahçe'den Galatasaray'a, Beşiktaş'a transferler gündem olur. Oyuncular yıpranır; ancak bundan sonra bol bol göreceğiz."

Sayfa Yükleniyor...