Başakşehir'den tarihi anlaşma: City Football Group ile iş birliği

RAMS Başakşehir, City Football Group ile futbol odaklı iş birliği anlaşması imzalandığını açıkladı.

Haber Merkezi - NTV Spor 18.02.2024 - 13:22
Başakşehir'den tarihi anlaşma: City Football Group ile iş birliği

Süper Lig ekiplerinden , bünyesinde birçok kulübü barındıran (CFG) ile odaklı iş birliği anlaşmasına imza attı.

Anlaşmaya göre CFG, büyümeyi ve başarıyı hedefleyen İstanbul Başakşehir’e uzun dönemli futbol stratejisi, oyuncu tarama, transfer ve süreçlerin eğitimlerini de kapsayan çeşitli futbol projelerinde danışmanlık verecek. CFG aynı zamanda, oyuncu transfer stratejileri, akademi gelişimi ve veriye dayalı içgörülerin kullanımı konusundaki en iyi uygulamaları ile İstanbul Başakşehir FK’ye uzun dönemli planlama ve sürdürülebilirlik konularına odaklanan yönlendirmeler sağlayacak. Bunun karşılığında CFG, Türkiye’de bilgi birikimini artıracak ve ilişkiler geliştirecek.

📈 TRENDYOL SÜPER LİG PUAN DURUMU 📈

City Football Group Yönetici Direktörü Brian Marwood anlaşmadan duyduğu mutluluğu, "City Football Group bünyesinde sahip olduğumuz eşsiz uzmanlık ve deneyimden büyük gurur duyuyoruz ve Türkiye’de futbolun büyümesini desteklemek için İstanbul Başakşehir ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz" ifadeleriyle anlattı.

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ: TÜRK FUTBOLU ADINA TARİHİ BİR ADIM ATTIK

Başakşehir Başkanı iş birliği anlaşmasından ötürü gururlu olduklarını belirterek, “Türk futbolunda genç yaşına rağmen bir çok ilki başarmış İstanbul Başakşehir FK, bugün hem kendisi hem Türk futbolu adına tarihi bir adım attı ve bir ilki daha gerçekleştirdi. Baştan beri vizyonumuz ve hedeflerimizin farklı olduğunu her fırsatta yineledik ve bugün, dünyanın en büyük futbol grubu ile yaptığımız bu iş birliği ile bunun altını yeniden çizdik. Çok mutlu, gururlu ve heyecanlıyız. Uzun ama yoğun bir süreçti. Yaklaşımları ve süreçteki destekleri için tüm City Football Group yetkililerine teşekkür ederim. İstanbul Başakşehir ve Türk futboluna hayırlı olmasını dilerim" şeklinde konuştu.

TRENDYOL SÜPER LİG HABERLERİ

City Football Group Üst Yöneticisi Ferran Soriano da anlaşmadan heyecan duyduğunu ifade ederek, "Türkiye tutkulu bir futbol ülkesi ve biz stratejik futbol projelerinde İstanbul Başakşehir ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Kulübün sahadaki başarısına katkıda bulunmayı ve Türkiye’de futbol uzmanlığı ve istihbaratı geliştirmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

City Football Group, Manchester City FC, New York City FC, Melbourne City FC, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Sichuan Jiuniu FC, Mumbai City FC, Lommel SK, ESTAC, Palermo FC, Bahia ve Bolivar'ı bünyesinde barındırıyor.

Sayfa Yükleniyor...