Manchester United'da Old Trafford için dev plan

Manchester United'ın yeni ortağı Jim Ratcliffe, Old Trafford'un kapasitesini artırmak istediklerini belirtti. Ratcliffe, düşünülen planlar arasında yeni bir stadyum inşasının da yer aldığını söyledi.

Haber Merkezi - NTV Spor 25.03.2024 - 23:23
Manchester United'da Old Trafford için dev plan

'de bu sezon beklentilerin uzağında kalan 'da kulübün yeni ortağı Jim Ratcliffe, 'un yenilenmesiyle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Ratcliffe, katıldığı bir podcast yayınında yeni bir stadyum inşasının da mümkün olduğunu ifade etti.

Old Trafford'la ilgili görüşlerini paylaşan Ratcliffe, "Eğer sıfırdan yeni bir stadyum inşa etmek istersek buna yerimiz var. Buna karar verirsek en son teknolojiye sahip bir stadyum olacak. Dünya standartlarında 90 bin ya da 100 bin kişilik bir stadyum olabilir. Böylece diğer büyük organizasyonlara da ev sahipliği yapabilir." dedi.

ANLAŞMA ŞARTLARINDAN BİRİYDİ

İngiliz devi Manchester United'ı geçtiğimiz yılın sonunda ortak olan Jim Ratcliffe, stadyuma yapılacak yatırımlar için 236 milyon sterlin kaynak sağlayacağını garanti etmişti.

Kulübün yüzde 25'lik hissesini 1,25 milyar sterline satın alan petrokimya şirketi INEOS'un kurucusu Ratcliffe, kulübün operasyonlarının kontrolünde de söz sahibi konumunda.

Daha önce birçok kez yenilenen Old Trafford'u Manchester United, 1909 yılından beri kullanıyor.

Sayfa Yükleniyor...