"Oyuncuların reaksiyonundan memnunum, skordan değil"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, deplasmanda Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçı değerlendirdi.

NTV Spor 01.12.2019 - 21:45 | Son Güncelleme: 01.12.2019 - 23:26

Fatih Terim "Özellikle ilk yarı herhangi bir pozisyon vermedik. Birkaç pozisyonda gole çok yaklaştık. Belhanda geçen seneki gibi olsa devreye çok rahat önde girebilirdik. Trabzon'da Trabzonspor ile oynamak çok kolay değil. Çok istememize rağmen kazanamadık, 2 puan kaybettik. Her sezonun şöyle kırılma noktası vardır. İkinci yarı kırılma noktası olacaktır. Bu oyunun karşılığı kazanma olabilirdi. 1-1'ken pozisyon verdik. Orada geri de düşebilirdik. Onun dışında rakip alanda baskı yapan yüzde 80 isabetle oynadık. Orada mecbur kaldık. Sonuç oyunu. Kutunun içinde birilerinin vurması lazım. Oyuncuların skora başkaldırılarını, isyan etmelerini, alıştığımız bir Galatasaray'ı görmek beni mutlu etti. Ümit ediyorum ki bu, oyunumuzla ilgili kırılma noktası olur. Oyuncularımın mağlubiyete olan reaksiyonlarından memnunum, skordan değil" ifadelerini kullandı.

Terim, bazı oyuncuların formsuz olduğu şeklindeki yorumlar için ise “Feghouli için normal karşlıyorum. Bir sezon yıpranmış bir Feghouli, Afrika Şampiyonası'na gitmiş. Çok fazla izin verememişiz. Ocak ayına kadar fazla bir şey bekleyemem. Lemina çıkmasını istemediğim oyunculardan biriydi ama birkaç ay takımdan ayrı kalabileceği bir durumu 1 haftaya indirebilirsiniz. Benden geldi şimdi özür diledi, dilemesine de gerek yoktu” dedi.

"DAHA FAZLA YÜZDE YÜZ POZİSYON BULMAMIZ GEREKİYORDU"
Terim, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Galatasaray Medya Sorumlusu Eray Sözen’in yapılan bir saldırı nedeniyle toplantıya katılamadığını belirterek, "Maalesef Eray karakola gitmek zorunda kaldı şikayetçi olduğu için birinden, saldıran birinden, o yüzden kusura bakmayın Hande bugün yardımcı olacak." diye konuştu.

Maçı değerlendiren Terim, "Kontra atak yemedik. Akan oyunda pozisyon almışken, ancak iki tane santraforumuz da yok. Olaya bir de burdan bakmak lazım. Yıllardır sol açık oynayan Adem'i santrafor olarak koyuyoruz. Artı stoperi (Donk) gönderiyoruz. Buna rağmen bu reaksiyonu gösteriyorsak, orayı kapatıp müthiş oynayıp karşılığı çok pozisyon mu, hayır; ama çok atak. Ömer'in pozisyonu var, Yuto'nun daha evvel kesemediği, Emre'nin pozisyonu var. Daha fazla yüzde yüz pozisyon bulmamız gerekiyordu. Ancak böyle oynayıp açık vermek mi, öbür türlü oynayıp kazanmak mı derseniz, bu daha iyi anlatacaktır. Böyle oynayıp açık vermeyi yeğlerim." diye konuştu. 

Bir gazetecinin "Beraberliği bir puan olarak mı okumak gerekir yoksa ligin ikinci yarısında iş başka bir yere doğru gidebilir mi?" sorusunu Terim, "Bunun sonucunu tabii 3 puanla alsaydık çok daha ciddi bir kırılma noktası olabilirdi ama buna rağmen hiç olmazsa 60 dakikadan sonra Galatasaray gitmiyor gidemiyor, fiziğe mi bakmak lazım? Alberto'yu mu kontrol etmek lazım bunlar bitti herhalde." şeklinde cevapladı.

Trabzonspor teknik direktdörü Ünal Karaman'ın UEFA Avrupa Ligi'nde kadrodaki önemli isimleri dinlendirmesini de değerlendiren Terim, "Geldiği günden bu yana Ünal hocanın iyi işler yaptığını düşünüyorum. Daha iyi işler yapacaktır. Trabzonspor iyi gidiyor. Pazar günü Galatasaray ile maçınız varsa iddianız yoksa Perşembe günü oyuncularınızı dinlendirirsiniz. Biz de böyle bir enterasan iş yaptık. Biz de dinlendirdik; ancak pazar günü hiçbir şey olmadı. Biz de mağlup olduk. Bazen böyle şeyler oluyor. Sonuç itibariyle iki büyük takım oynuyor. Biz puan olarak daha geriyiz. Şampiyonlar Ligi oynuyoruz. Haftada 3 maçtan geliyoruz. Dinlendirecek durumumuz da yok. Daha çok problemle boğuşuyoruz ama pek de anlatmıyoruz. Trabzçonspor her zaman özellikle Trabzon'da oynaması kolay bir takım değil. Gerek anlayışları gerek kulübün, teknik heyetin seyircinin havaya girdğini gördüm. Gayet de iyi gidiyorlar." şeklinde konuştu. 

Trabzonspor'un 90'da gol yemesini de değerlendiren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim; "Bu bizim de başımıza geliyor. Biz de Brugge'den 92,5'ta 93'te yedik. 4-5 tane 104'te, 105'te 106'da yiyoruz. Onları yemesek şu anda belki de başka bir şey konuşuyorduk. Düşünebiliyor musunuz, Trabzon'da 1-1 berabere kalıyorsunuz 'iki puan kaybettik' diyorsunuz. Geri kalıyorsunuz ama bana göre güzel ve keyifli bir maç oldu. Ünal Karaman'ın yaptığı iş de doğrudur." yorumlarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...