Henry Onyekuru'dan Fenerbahçe galibiyeti değerlendirmesi: Sonsuza kadar hatırlayacağım

Henry Onyekuru, Galatasaray sosyal medya hesabından soruları yanıtladı. Medipol Başakşehir'e attığı ve şampiyonluğu getiren gol için "Kariyeyerim boyunca unutmayacağım" diyen Nijeryalı, Fenerbahçe'yi bu sezon deplasmanda yendikleri karşılaşma için de "Sonsuza kadar hatırlayacağım bir anı"değerlendirmesi yaptı.

NTV Spor

01.04.2020 - 17:14

Kulübün resmi internet sitesindeki fotoğraflarının kendisi için ne ifade ettiğini değerlendiren Henry Onyekuru, geçen sezon şampiyonluğu kazandıkları Medipol Başakşehir maçında attığı gol için, "

"Başakşehir'e attığım golü kariyerim boyunca unutmayacağım. Çok mutluydum, fotoğraflara baktığınızda da taraftarlara nasıl koştuğumu görebilirsiniz. Herkes çok mutluydu, bağırıyorlar, tezahüratlar yapıp 'Cim Bom Bom' diyorlardı. Benim için inanılmaz bir duyguydu.

Sofiane Feghouli'nin beraberlik golünden sonra Fernando Muslera yanıma geldi. Bana, 'Tamam kardeşim, şimdi senin zamanın geldi, endişelenme ve sayılmayan golü unut; sonuna kadar zorla, şans sana gelecek' dedi. Ben de ondan büyük bir güven aldım. Bana o fırsatın gelmesini bekledim. Ve o şansı bulduğumda da golü attım. Çok mutluydum. O gün benim için çok özeldi. Çünkü kariyerimdeki ilk lig şampiyonluğunu yaşamıştım.

Galatasaray veya başka kulüpler ile iki kez, üç kez şampiyon olan takım arkadaşlarım vardı. Ama bu benim için çok özeldi. Aslında o gün heniz ısınma bölümünde dahi hissetmiştim bunu. Tüm konsantrasyonumu, kapasitemin tamamını vermeye hazırdım. Evimizde oynuyorduk, bizi en baştan itibaren inanılmaz bir şekilde destekleyen bir taraftarımız vardı. İnanılmazdı ve Tanrı'ya şükürler olsun ki başardık" dedi.

"İNANILMAZ BİR DUYGUYDU"
"İlk şampiyonluğunu kutladığın o geceyi nasıl hatırlıyorsun? Ryan Donk ile dansınıza önceden hazırlanmış mıydınız?" sorusuna genç oyuncu,

"Şampiyonluk kutlama gecemiz olağanüstüydü. Tüm taraftarlar çok mutluydu, inanılmaz bir duyguydu. İsmim söylendiğinde ve yürümeye başlağımda o hissiyatın ne kadar az görülebileceğini, şampiyon olduğumuzu ve bu hissiyatın çok özel olduğunu düşündüm. İnanılmaz bir duyguydu.

Nasıl açıklayacağımı da bilemiyorum. Donk benim için bir ağabey gibi. Bana her zaman öğütler veriyor. Şakalar yapıyor. Ancak iş zamanı, sahada çok ciddi. Her zaman yüzde 100'ünü veriyor. Kutlama günündeki dansı planlamamıştık. Sadece oldu. Sanırım o da eğleniyordu ve 'ooo, küçük kardeşim dans ediyor, ben de ona katılayım' diye düşündü. İnanılmaz bir duyguydu. Umarım gelecekte bir kez daha bunu yaşayabiliriz" yanıtını verdi.

"FENERBAHÇE GALİBİYETİ SONSUZA KADAR HATIRLAYACAĞIM BİR ANI"
Fenerbahçe'yi Kadıköy'de 3-1 yendikleri maçla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine ise Henry Onyekuru, "Bunun bir parçası olabildiğim için, kendimi şanslı hissediyorum. Bu maç kulüp için olduğu kadar, oyuncular olarak bizim için de büyük bir anlam taşıyor. Sonsuza kadar hatırlayacağım bir anı" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...