"Türkiye bu maçı yaşayacak"

Fenerbahçe derbisi öncesi efsaneleri anma etkinliğinde plaket alacak Gheorghe Hagi, NTV Spor'un sorularını yanıtladı. İşte Evren Göz'ün röportajı...

NTV Spor

05.04.2014 - 21:38

Galatasaray'ın unutulmaz ismi Gheorghe Hagi yeniden Türkiye'de...

Fenerbahçe derbisi öncesi yapılacak efsaneleri anma etkinliğinde plaket alacak Rumen teknik adam, NTV Spor'un sorularını yanıtladı.

Dengeli bir maç beklediğini belirten Hagi, "Futbolcu olarak da teknik direktör olarak havasını soluduğum bir derbi. Her zamanki gibi güzel olacak. Bütün Türkiye bu maçı yaşayacak. Bunlar her takımın kendisinin daha iyi olduğunu göstermek isteyeceği maçlardır. Ben dengeli bir maç bekliyorum" dedi.

Efsane futbol adamı, son zamanlarda eleştirilen Didier Drogba için de övgü dolu ifadeler kullanırken, "Drogba büyük bir oyuncu ve büyük bir şampiyon. Diğer oyuncuların ondan öğreneceği çok şey var. Oynadığı her takımda tarih yazmış bir isim. Galatasaray'da da tarih yazıyor diye düşünüyorum" diye konuştu.

Gheorghe Hagi, son olarak Türkiye'de yeniden takım çalıştırmak istediğini de sözlerine ekleyerek, "4 yıldır Romanya'da çok iyi bir futbol akademisi kurdum ve gençlerle çalışıyorum. Şu anda kendimi daha iyi, daha tecrübeli hissediyorum. Sezon ortasında Romanya Milli Takımı'ndan da Türkiye'den bazı takımlardan da teklifler geldi ama ben sezon içinde takım almak istemedim. Günü geldiğinde iyi bir proje için yeniden sahalara döneceğim. Türkiye'ye dönmek için her zaman hazırım" şeklinde konuştu.

 

Sayfa Yükleniyor...