"Jahovic sözleşmesinin 3 katını istedi"

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin kulüp başkanı Mehmet Sepil, "Jahovic'in kalmasının Göztepe'ye fayda getirmeyeceğini düşündüm, ayrılmasının daha iyi olacağına karar verdim." dedi.

NTV Spor 01.02.2018 - 16:45

Sepil, gazetecilere yaptığı açıklamada, Adis Jahovic'in takımdan gitmesini her Göztepeli gibi kendisinin de istemediğini söyledi. Jahovic'in son 1,5 sezonda takıma büyük katkı yaptığını kaydeden Sepil, şöyle konuştu:

"Kendisiyle Kayserispor maçından sonra görüştük, istediklerinde ısrarlıydı. Mevcut sözleşmesinin 2,5-3 katı bir kontrat talebi vardı. Ben, 'Yıl sonunu bekleyelim, sana ekstra prim verelim.' diye teklif ettim. Her başarılı oyuncunun kontratını değiştirseydim, her oyuncu benimle tekrar görüşme hakkına sahip olacaktı. Böyle bir şey yapamazdım. Jahovic'in bizden ayrılması hem onun için hem bizim için iyi oldu diye düşünüyorum. Konyasporlu yöneticiler ilk olarak benimle temasa geçtiler. Şartlarda anlaştık ve transfer gerçekleşti. Jahovic'in kalmasının Göztepe'ye fayda getirmeyeceğini düşündüm, ayrılmasının daha iyi olacağına karar verdim."

Jahovic'in Atiker Konyaspor'a transferinden dolayı 1,5 milyon Euro bonservis ücreti aldıklarını belirten Sepil, sözleşmesinin bitimine 4 ay kala bunun iyi bir bedel olduğunu vurguladı.

Demba Ba transferini Jahovic'in gitmesinden dolayı yapmadıklarını kaydeden Mehmet Sepil, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu sezon için Demba Ba gibi bir transferi yapabileceğimizi düşünmüyordum, bu seneki planlarımızda yoktu. Kendisiyle geçen hafta başından beri telefonla uzun uzun konuştum. Futbola dönmek istediğini ve Göztepe ile çalışmak istediğini gördüm. Bu bizim için bir fırsattı. Kendisi çok kariyerli bir futbolcu. Daha önce söylediğim gibi sadece oyuncu aldık diye bakmıyorum."

Başkan Sepil, Demba Ba ile yaptıkları anlaşmanın performansa dayalı olduğunu, kendisiyle daha uzun zaman devam etmek istediklerini bildirdi.

Yapımı devam eden stadın kale arkalarındaki oturma düzenlerini değiştirmeyi planladıklarını anlatan Mehmet Sapil, bunun için Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşmelerini sürdürdüklerini, gerçekleşmesi halinde kale arkası tribünlerinin kapasitesinin iki kat artacağını söyledi.

Kümede kalma hedefiyle başladıkları sezonda 31 puana ulaştıklarını kaydeden Sepil, kalan haftalarda alabilecekleri en fazla galibiyeti alıp ligi tamamlamak istediklerini kaydetti.

Sepil, kontratı bu sezon bitecek oyuncular için teknik heyetten rapor aldıktan sonra görüşmeler yapacaklarını, kaleci Beto'nun da sözleşmesini uzatmak istediklerini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...