Barisic gitti Sözeri geldi!

Kardemir Karabükspor, teknik direktör Erkan Sözeri ile anlaştı.

NTV Spor 14.06.2017 - 23:53

Kardemir Karabükspor, teknik direktör Zoran Barisic'in takımdan ayrılmasının ardından Erkan Sözeri ile 1 yıllık anlaşma sağladı.

Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, teknik direktör Erkan Sözeri ve yönetim kurulu üyeleri, gazetecilerle Safranbolu'daki bir restoranda yapılan iftarda bir araya geldi.

Yemek sonrası gazetecilere açıklama yapan Başkan Tankut, teknik direktör Zoran Barisic'in tek taraflı fesih hakkını kullanarak kulüpten ayrıldığını söyledi.

Erkan Sözeri ile 1 yıllığına anlaştıklarını açıklayan başkan Tankut, "Kendisini çok uzun yıllardır tanıyorum. Son 12 yıldır sürekli takip ediyorum. Sürekli görüştüğüm bir hocamız. Geçen sene hiç tanınmayan bir Igor Tudor'un Türkiye'ye gelip yakalamış olduğu bir başarıyı, bir Türk teknik direktör olarak Erkan hocamızın da Kardemir Karabükspor'da yakalayabileceğine inanıyorum. Hocamız daha önceki çalıştığı yerlerden çok daha fazla çalışarak ekibiyle, bizlerle beraber önümüzdeki sezon takımımızı çok daha iyi bir noktaya taşımanın gayreti içerisinde olacak." dedi.

SÖZERİ: "ELİT BİR KULÜBE GELDİĞİM İÇİN MUTLUYUM"
Anlaşmanın her iki tarafa da hayırlar getirmesini dileyen teknik direktör Erkan Sözeri de "İdealist bir teknik adam olarak camiasıyla, başkanıyla, yönetimiyle her teknik adamın çalışmak isteyeceği elit bir kulübe geldiğim için mutluyum. Öncelikle hedefimiz, Kardemir Karabükspor'un çıtasını, geçen seneki bulunduğu konumdan daha yukarı çekmek, marka değerini yükseltmek, pozitif futbol oynayan, kamuoyu tarafından takdir gören özellikle kendi taraftarı tarafından, camiası, basını tarafından takdir gören bir takım oluşturacağız, oyun oluşturacağız, pozitif mücadele içerisinde olacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Kardemir Karabükspor uzun yıllar Süper Lig'e çıkmak için çok mücadele verdi. Türlü fedakarlıklarla Süper Lig'e çıktı. Bu ligin kıymeti bilinmeli diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...