"Hedefler beni cezbetti"

Kasımpaşa'nın başarılı file bekçisi Andreas Isaksson, NTVSpor.net'e konuştu. Isaksson, Kasımpaşa'ya transferinden, Türk futbolunda yaşanan gelişmelere, Muslera'dan Messi'ye pekçok konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

19.09.2012 - 10:00

RÖPORTAJ: EMRE COŞKUNER

SORU VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN: emre.coskuner@ntv.com.tr --twitter.com/emrecoskuner

Kasımpaşa'nın başarılı file bekçisi Andreas Isaksson, NTVSpor.net'e konuştu. Isaksson, Kasımpaşa'ya transferinden, Türk futbolunda yaşanan gelişmelere, Muslera'dan Messi'ye pekçok konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak kaleciliği nasıl seçtiğini anlatan Isaksson, "Çocukluğumdan beri kaleci olmak istiyordum. İlk olarak 10 yaşımda kaleciliğe başladım. Kaleciliğe başladıktan kısa bir süre sonra bu bende tutku olmaya başladı. O günden bu güne bu tutku geçmedi" dedi.

"ÇILGIN BİR ÇOCUKTUM"
Küçüklüğünde çılgın bir çocuk olduğunu belirten İsveçli eldiven, "Beni diğerlerinden ayıran şey çılgın oluşumdu. Bu sebeplede çılgınca kaleci olmayı istedim. Bu istediği gören hocalarım beni geri çevirmediler ve bu günlere geldim. İyi bir kaleci olmak için çok çalışmak gerekli. Hayatınızı bu işe adamalısınız. Kalecilik zor bir iştir. Eğer zoru seviyorsan o zaman tam anlamıyla kaleci olursun" şeklinde konuştu.

"TRANSFER HABERLERİNİN YARISI DEDİKODU"
Her transfer döneminde Türkiye'nin büyük kulüpleriyle isminin anılmasını değerlendiren Andreas Isaksson, bu haberlerin yarısının dedikodu olduğunu söyledi. Isaksson, "Bazı kulüplerle adım anıldı. Evet bu doğru ama hiçbiri bana gelip ciddi bir  teklifte bulunmadılar. Bende bu sebeple Kasımpaşa'yı tercih ettim" dedi. İyi bir takım olduklarını söyleyen Isaksson, "Takım çok iyi gidiyor, ilerleyen haftalarda daha da iyi olacağız çünkü henüz birbirimizi tanımıyoruz, 16-17 yeni arkadaş bu takımda yer alıyor. Biraz daha zamana ihtiyacımız var" dedi.

"KASIMPAŞA'NIN BİR PARÇASI OLMAK İSTEDİM"
Kasımpaşa'ya transferinin perde arkasını anlatan başarılı file bekçisi, "Bana teklifte bulunduklarında ileriye dönük hedeflerini anlattılar. Anlatılan hedefler beni cezbetti. Yeni ve hızlıca yükselen hedefleri vardı. Ben de bu yüzden Kasımpaşa'nın bir parçası olmak istedim. Avrupa ve Türkiye'de söz sahibi olmak istiyoruz. Bu kadro ile bu hedeflerin zamanla gerçekleşeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

"BASINDA ÇIKAN HABERLERE ÇOK ŞAŞIRDIM"
Ünlü kaleci, Türkiye'ye geldiğinde vatandaşı Elmander'in evinde kalmasının basında tartışmalara yol açtığı için çok şaşırdığını söyledi. Isaksson, "Elmander benim çok iyi arkadaşım. Bana kendi teklifte bulundu. Bende kalabilirsin dedi. Bende kabul ettim. Çünkü çok çok iyi bir arkadaşım" diye konuştu.

"TÜRK FUTBOLU AVRUPA'DA DAHA İLERİ GİTMELİ"
Avrupa'nın üst düzey liglerinde forması giymiş biri olarak Süper Lig'i değerlendiren Isaksson, Süper Lig'in üst düzey bir lig olduğunu aynı zamanda heyecan verici olduğunu söyledi. Yıldız oyuncu, "Süper Lig'de sert ve mücadeleci bir ortam var. Herkes kazanma tutkusuyla oynuyor. Bu da zaman zaman oyunun sertleşmesine neden oluyor. Türk futbolu Avrupa'da daha ileri gitmeli. Dünya ve Avrupa şampiyonalarında ilk dörtte yer almalı" dedi.

"ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYI GALATASARAY"
Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluk maratonunda Galatasaray'ı daha avantajlı gördüğünü söyleyen Isaksson, "Galatasaray çok iyi futbol oynuyor. Bunu tüm periyoda yayabilirse bence şampiyonluğun en büyük adayı olur. Fenerbahçe'de bu ligin en büyük takımlarından biri bu yüzden şampiyonluk yarışında Galatasaray'ı en çok zorlayacak ekip" ifadelerini kullandı.

"LİGİN EN İYİSİ MUSLERA"
Kendi rakiplerini değerlendiren İsveçli, "Şu anda ligin en iyi kalecisi Galatasaraylı Fernando Muslera. Hem formasını giydiği takımda hem de milli takımda Muslera başarılı işler çıkarıyor. Avrupa'da ise en çok Iker Casillas'ı beğeniyorum" şeklinde konuştu.

"UZUN BOYLU KALECİ TOPLARA DAHA İYİ UZANIR"
Uzun boylu kaleci olmanın artılarını ve eksilerini anlatan tecrübeli eldiven, "Kısa boylu kaleciye göre yerden gelen toplara daha çok uzanma avantajımız var. Kalenin iki köşesinede eşit uzanma mesafesindeyiz. Kısa boylu kaleci iyi yer tutarak uzanma avantajı ortadan kaldıra bilir ama yerden ve havadan gelen toplara uzanma avantajı uzun boylu kalecilerdedir. Kısa boylu kaleciler daha atik ve hızlıdır" dedi.

"EN ÇOK MESSİ'DEN ÇEKİNİYORUM!"
Her kalecinin çekindiği bir golcü vardır. Isaksson'un çekindiği oyuncu kim diye sorduğumuzda hiç düşünmeden Lionel Messi cevabını verdi. Isaksson, "Messi çok iyi bir golcü. Nerede ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. Bu belirsizlik kalecileri her zaman tedirgin eder. Türkiye'de  henüz kısa bir dönem geçirdim onun için kimin tehlikeli olup olmadığını zamanla göreceğiz" diye konuştu.

EURO 2012 DEĞERLENDİRMESİ
Isaksson, "Euro 2012'de iyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Milli takım olarakda iyiydik ancak bazı şansızlıklar yaşadık. Bu yüzden turnuvaya erken veda ettik. Aslında çok daha iyisini yapabilecek durumdaydık" dedi.

"İSTANBUL'DA TRAFİK ÇOK KÖTÜ"
İstanbul'a gelmeden önce yakın arkadaşları ve menajerinden bilgi aldığını belirten başarılı kaleci, "Menajerimle (Roger Ljung) konuştum. Kendisi zaten eskiden Galatasaray forması giydiği için bana olumlu referanslar sundu. İstanbul çok güzel bir şehir. Yemekler ve insanlar harika. Tek sorun trafik aşırı derecede yoğunluk var" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...