"Kazanmak için her yolu denedik"

Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, maçın gergin ve zor olacağını tahmin ettiklerini buna rağmen kazanmak için her yolu denediklerini söyledi.

NTV Spor

02.04.2013 - 01:44

Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, Kardemir Karabükspor'a 3-1 yenildikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Prosinecki, yaptığı açıklamada, ''Kendi hatalarımızdan ve basit top kayıplarından rakibimiz buldukları pozisyonları değerlendirdi. 2-0'dan sonra oyunu dengelemek adına hamleler yapmaya başladığımızda dakika zaten 30 civarını gösteriyordu. İlk yarının son 15 dakikasında ne yaptığını bilen bir takım haline geldik. Golü de bulduktan sonra açıkçası bütün silahlarımızla bir gol daha bulmak adına elimizden gelen her şeyi ortaya koyduk'' diye konuştu.

Maçın son dakikasında bir gol daha yiyerek yenildiklerini hatırlatan Prosinecki, ''Bu maç bizim için geride kaldı. Yaptığımız iyi şeyler vardı. Maçın özellikle ikinci yarısındaki oyunumuzla kendi kimliğimizi hatırladık. Hatalardan öğreneceğimiz şeyler var. Bir hafta sonraki maç bizim için çok önemli, ona hazırlanacağız'' değerlendirmesinde bulundu.

Prosinecki, kırmızı kart cezalarının ertelenmesi yönünde sorulan soruya ise ''Türkiye'de böyle bir uygulama ile ilk defa karşılaştım. Bizim zamanımızda böyle bir şey kesinlikle yoktu. Türkiye'de federasyonun yaptığı bir düzenleme var. Bir tek Türkiye'de olduğunu düşünüyorum'' diye cevap verdi.

Kayserispor oyuncusu Ömer Bayram, gergin maç olacağını bildiklerini, takımın iyi mücadele ettiğini ancak kazanamadıklarını vurguladı.

Yener Arıca ise maça erken gol yiyerek yenik başladıklarını ve gelecek haftalardaki maçlara bakacaklarını kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...