İsyan!.. "5-0 olabilirdi"

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 3-3 biten Galatasaray maçı sonrası karşılaşmanın hakemine sert tepki gösterdi. 3'üncü golü bulmaları durumunda skorun 5-0 olabileceğini söyleyen Avcı, "Olmayan bir penaltı kararı verdi. Bizim gibi takımlar kafasını yukarı nasıl sokacak?" diye sordu.

NTV Spor

06.03.2016 - 19:58

Maçı 3 bölüm halinde değerlendirebileceğini söyleyen Abdullah Avcı, "Birincisi oyundaki planımız şuydu; 'Galatasaray takımının stoperlerini rahat bırakıp, merkezde Selçuk ve Emre'ye baskı yapmak. Top alamadıklarında Sneijder'i, Yasin'i ve Podolski'yi blokların dışına çıkarmak. Burada da doğru tepkiler vermek. Hem sette, hem geçişlerde önemli pozisyonlar yakalamak.' İlk yarıda bunu doğru uyguladık. 2-0 çok önemli bir sonuç. Geçişlerde önemli toplar kaybettik. Daha farklı olabilirdi. Galatasaray'ı böyle yakalamışken 2-0'ı bulduktan sonra plan doğru giderken 3-0'ı bulsak sonuç 5-0 olurdu" dedi. 

İkinci yarıda takımım topun arkasında durduğunu ancak o tepkileri veremediğini kaydeden Avcı, "O anlamda takımımı özellikle Galatasaray'ı böyle yakaladığı bir durumda maçı 5-0 yapmadığı için ve ikinci yarı iyi oynamadığı için takımımı eleştiriyorum. Böyle durumlarda takımımın eşik atlaması lazım" uyarısında bulundu. 

ORHAN ATİK'TEN AVCI'YA YANIT

Galatasaray ile 2 tane maç oynadığı kendi sahalarındaki maçta bütün Türkiye'nin gördüğü gibi Podolski'nin golü elle attığını belirten Avcı, "Bugün de  penaltı değildi; anında haberi geldi. Bizim gibi takımlar kafasını yukarı nasıl sokacaklar. Sadece Galatasaray maçından bahsediyorum. 5 puan kaybettik. Galalltasaray bugün benim rakibim. Puanlar 37 ve 39. 5 puan daha üstüne koysak ne olurdu?" diye sordu.

İngiltere'deki lider durumda olan Leicester City örneğini veren Abdullah Avcı, "Leicester nasıl kafada gidiyor? Bu ülkede her şey büyük takımlar üzerine mi kurulu? Hakem hakkında konuşmuyoruz, saygı gösteriyoruz; ama başka maçlar hakkında da konuşmuyorum. Versin bakalım 30 metreden penaltıyı. Soruyorum yok, bakıyorum yok. Nasıl gelişeceğiz. Sadece bugün 2 Galatasaray maçından bahsediyorum. Galatasaray rakibim ve hala 2 puan öndeyim. Bardağın dolu tarafı bizim için Galatasaray'dan deplasmandan puan almak mı? Kazanmak için geldik. Bunu da yakaladık. Takımımı da eleştiriyorum. Ama bu kadar ucuz kaybetmeye -berabere de bitti- üzülüyorum. Gelişemeyiz. Ülke olarak gelişemeyiz. Yukarıya takımların sayısının çoğalması lazım. Bunun için de sağlıklı ortamlarda oynamamız lazım" eleştirilerini yaptı.

Sayfa Yükleniyor...