"1 puanı hak ettik"

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, 1-1 biten Trabzonspor maçı sonrası 1 puanı hak ettiklerini söyledi.

NTV Spor 27.06.2020 - 23:48 | Son Güncelleme: 28.06.2020 - 00:14

Trabzonspor maçını değerlendiren İbrahim Üzülmez, "Takımımımdan karakter göstermesini bekliyordum. Maç kaybedebilirsiniz ama nasıl kaybettiğiniz önemli. Takımı yavaş yavaş tanımaya başlamıştım. Onları mentalite anlamında maça hazırlamaya çalıştık. Oyunun başında bir gol yedik. Çok uyarmamıza rağmen duran toptan gol yedik. O topa vurdurmamamız gerekiyordu. Daha sonra oyunda dengeyi kurduk. Buradan puan ya da puanlar almak için mücadele ortaya koymanız gerekiyordu. İkinci yarıda yürekten oynayan takımımı kutluyorum. Sahada, puan için canla başla çalışan bir takım vardı. Oyuncularımı kutluyorum. Trabzon deplasmanından hele bu haftalarda puan almak zordu. Onlar şampiyonluk mücadelesi veriyor. Biz düştük can derdine. Bizim için puan ve puanlar çok önemli. Ankaragücü büyürk bir camia. Bu görevi bize verdiler. Güzel bir sinerji yakalayarak inşallah hedefimize ulaşırız. Bu takım sonuna kadar savaşarak yoluna devam edecek. Kaybedersek de savaşarak kaybederiz" dedi. 

Gelecek adına kesinlikle bu oyunun umut olduğunu belirten Üzülmez, "Eksik oyuncularımız var. Rodrigues önemli bir oyuncu. Kırmızı kart gördü. Bu yarış sonuna kadar devam edecek. Önümüzdeki 3-4 haftada alabileceğimiz maksimum puanları alarak kalmak için elimizden geleni yapacağız. Alanyaspor ile önemli bir maçımız var. Alanyaspor maçına en iyi şekilde konsantre olup pquan ya da puanlar almak istiyoruz" diye konuştu. 

"Oyun anlamında hak ettiğimiz bir puan olduğunu düşünüyorum" diyen Üzülmez, "Hüseyin Hoca son 15 dakikada uzun oyuncuları oyuna soktu. Karambolde gol bulmak istediler. Buna izin vermedik. Nasıl oynanmamız gerekiyorsa öyle oynadık. Çok gol yiyen bir takımız. Bu ortalamada bu kadar gol yersek sıkıntı yaşarız. Oyunun başında yediğimiz gole rağmen oyuncuların geri dönüşü önemli. İlk yarıda Oscar'ın kaleciyle karşı karşıya kaldığı bir pozisyon var. O gol olsaydı belki daha farklı bir sonuçla buradan ayrılabilirdik. Bir puan bizleri mutlu ediyor. Zor bir görev. Ancak zorlukları kolaya çevirecek olanlar da bizleriz. Ankaragücü karakterinde bu var, biz de bunu yansıtlaya çalışıyoruz" ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı. 

İbrahim Üzülmez, maç sonu basın toplantısında kazanmaya ihtiyacı olan bir Trabzonspor'a karşı oynadıklarını belirterek, "Bizim için de puan ve puanlara ihtiyacımız olan bir geceydi. Trabzonspor deplasmanında ilk göreve geldiğimiz müsabakanın bizim için zorlu geçeceğini biliyorduk. Oyuna da yenik başladık, duran toptan basit gol yedik. Bu golleri yemememiz gerekiyor. Özellikle bu ligde bu kadar basit gol yerseniz sorun yaşarsınız." dedi.

Daha sonraki dakikalarda oyunu dengeleyen bir Ankaragücü'nün sahada olduğunu ifade eden Üzülmez, şöyle devam etti:

"Oscar'ın girdiği bir pozisyon ve rakibe de az pozisyon veren bir görüntü ile ilk yarıyı bitirdik. İkinci yarı bize yakışan hem oyun, hem mücadele, hem saha içerisinde yardımlaşarak oynayan, pozisyonlar bulan, ikinci gole yaklaşan bir Ankaragücü takımı vardı. Oyuncularımı kutluyorum. Zor bir akşamdı bizim için. Başlangıç kolay olmuyor, zor bir durumdayız. Takım ve camia olarak şu an bulunduğumuz istenilen durumda değiliz. Bunu lehimize çevirmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Ankaragücü'nün yapısında karakterinde bunlar var. Savaşarak maçlara çıkmamız lazım. Bir karakterle duruş göstermemiz lazım."

Üzülmez, geldikleri günden itibaren oyuncuları fiziksel anlamdan ziyade mental olarak hazırlamaya çalıştıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Kendilerine yakışır mücadele ortaya koydular. İstekle, coşkuyla oynadılar. Şampiyonluğa oynayan Trabzonspor'dan puan ya da puanlar almak kolay değil. Bunu başardık. Bu bize sonraki haftalar için moral ve motivasyon olacaktır. İnşallah puanla başladığımız bu haftaları taçlandırarak bitiririz. Kolay değil onu da biliyoruz. Can derdindeyiz ve sonuna kadar bu mücadelenin içerisinde Ankaragücü takımını sağlıklı şekilde limana yanaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Trabzonspor büyük bir camia, onlara da bundan sonraki maçlarda da başarılar diliyoruz."

Sayfa Yükleniyor...