Mustafa Reşit Akçay: Akıllı oynayarak kazandık

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Süper Lig'in 22 haftasında 2-1 kazandıkları zorlu Fenerbahçe mücadelesini değerlendirdi.

NTV Spor

15.02.2020 - 22:24 | Son Güncelleme: 15.02.2020 - 23:32

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Fenerbahçe galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada, akıllı oynayarak zorlu mücadeleyi kazandıklarını söyledi.

Bu maçın bir viraj olduğunu söyleyen Mustafa Reşit Akçay, "Büyük bir takıma karşı oynamak ve galip gelmek gelecek günlerle ilgili bizi motive edecek, yakıt olacak. Çok önemliydi. Kazandığımız için mutluyuz. Kendi evimizdeydik, seyircimize ve aileme armağan ediyorum. Onlar da bize katlanıyor. Taraftar bizi çok destekledi. Ambians çok iyiydi. Geride kalmış enerjilerimizi de açığa çıkardı. Akıllı oynadık. Kazandık mutluyum. Fenerbahçe'ye de başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE'NİN DE AŞIRI ÖZGÜVENLİ OYNAMASI..."
"Maç öncesi hızlı ataklarla sonuç arayacağız" sözlerinin hatırlatılması için de Akçay, "Özellikle istasyonları kullanırken biraz belki aksadı. Direkt oyun konusunda takım başarı gösterdi. Fenerbahçe'nin de aşırı özgüvenli oynaması, bizim blokları kırıp arkaya geçmemizi kolaylaştırdı. Bunun sonucunda bir kaç pozisyon oldu ama sonuçta galip gelmek güzel." dedi.

AKÇAY'DAN DERBİ YORUMU
Haftaya oynanacak başkent derbisi için de Mustafa Reşit Akçay, "Onlar da çok iyi bir takım. Biz iyi bir yola girdik. Gençlerbirliği'nde de stres var. Zor bir maç olacak. Hak eden kazansın." ifadelerini kullandı.

Akçay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Bizim için zor bir müsabakaydı. Can suyuna ihtiyacı olan bir takımız. Bu müsabaka bize gelecekle ilgili güzel şeyler, öğretiler, öz güven bıraktı." dedi.

Rakibin arkada bıraktığı boşlukları iyi kullanmaya çalıştıklarını belirten Akçay, "Maçın başından sonuna kadar dikkatimiz yüksekti. Tabii büyük bir camia, takım. Ona karşı üstünlük sağlamak da kolay bir iş değildi. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum." diye konuştu.

Akçay, kazandıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, "Zaman zaman topu rakibe vererek, oynamalarına müsaade ettiğimiz anlar da oldu. Ama bu bizim direkt oyun yapabilmemiz, rakibin arkasındaki alanlara hızlı hareket edebilmemiz için gerekli olan koşullardan biriydi." değerlendirmesinde bulundu.

Maçın sonucunun ligin seyrine etkisiyle ilgili soru üzerine Akçay, şöyle devam etti:

"Bana baraj yükseldi gibi geliyor. 35 olarak düşündüğümüz barajın 37-38'e kadar çıkmasına neden olabilir. Akıllı gideceğiz, ayaklarımız yere basacak. Fenerbahçe'yi yenmiş olabiliriz, bunun vermiş olduğu hoşnutluğu yaşayacağız ama aklımız kaybolmayacak. Yukarısı bizim çok dikkat edeceğimiz bir yer değil. Biz büyük Ankaragücü'nün bu ligde kalması için elimizden geleni yapacağız. Kendimizle ilgilenmek zorundayız."

Orgill ve Scarione'nin sakatlıkları nedeniyle kadroda yer almadığının bilgisini veren Akçay, "Bu maçta riske etmedik. Çünkü önümüzde çok maç var. Bu iki oyuncuya ihtiyacımız var. Bu riski göze aldık. Yerine oynayan arkadaşlarımız onları aratmayacak kadar özverili oynadı." şeklinde görüş belirtti.

Maçtan önce Trabzonspor'la ilgili yaptığı açıklama sorulan Akçay, şunları kaydetti:

"(Ersun Yanal) 'Bunlar olabilir.' dedi. Sağ olsun çok nazikti. Meslektaş olarak birbirimizi anladığımızı fark ettik, sarıldık. Mevlana'nın güzel bir sözüyle bu konuyu kapatmak istiyorum; Her gün bir yerden göçmek ne iyi. Her gün bir yere konmak ne güzel. Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş. Dün dündü cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait, şimdi yeni şeyler söylemek lazım. Türk futbolu için de yeni şeyler söylememiz gerekiyor. Bazı şeyleri çok provoke etmeden güzel şeylerin peşine gitmemiz gerekiyor. Ben ajandası olan bir adam değilim."

 


Sayfa Yükleniyor...