Fransa spor dünyası da yasta!

Fransa Futbol Federasyonu (FFF), Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıda yaşamını yitiren 12 kişi anısına haftasonu ülkede oynanacak tüm maçlardan önce bir dakika saygı duruşunda bulunulmasını kararlaştırdı.

NTV Spor 08.01.2015 - 20:28

Fransa'nın başkenti Paris'te Hz. Muhammed'in karikatürlerini yayınlayan Charlie Hebdo dergisine düzenlenen silahlı saldırı sonrası
8'i gazeteci 12 kişinin ölümünün ardından FFF de harekete geçti. FFF, maçlar öncesi bir dakika saygı duruşunda bulunulmasına karar verdi. FFF'den yapılan yazılı açıklamada, "Charlie Hebdo'nun merkezine yapılan çirkin terör saldırısı nedeniyle ülkede haftasonu oynanacak tüm uluslararası ve bölgesel maçlarda bir dakika saygı duruşunda bulunulacak. Fransa futbol ailesi, birliktelik ve kurbanların ailelerine destek için bu kararı aldı" denildi.

Fransa Rugby Federasyonu da aynı yönde karar alırken, 1 ve 2. liglerdeki maçlardan önce bir dakika saygı duruşunda bulunulacağını duyurdu.

Fransa Ligi de haftasonunda oynanacak 20. ve 2. ligdeki 19. hafta maçları öncesi birer dakika saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...