Tuhaf gelenek son buldu!

İspanya'da tuhaf bir uygulama son buldu. İspanya Ligi yönetimi tarafından 2013'ten bu yana verilen ayın futbolcusu ödülü ilk kez bir Barcelona'lı futbolcuya verildi. Geçen ayki performansıyla parmak ısırtan Neymar, bu ödülü kazanan ilk Barcelona'lı futbolcu oldu.

NTV Spor

08.12.2015 - 17:11

Barcelonalı oyuncuların tuhaf bir şekilde devam eden İspanya'da ayın futbolcusu ödülünü kazanamama serisi nihayet son buldu. Geçen ay parmak ısırtan bir performansla 13 maçta 14 gol atan Neymar, İspanya'da ayın futbolcusu seçildi. Brezilyalı yıldız, La Liga yönetimi tarafından düzenlenen ödülü kazanan ilk Barcelona'lı oldu.

Geçen sezon Barcelona üç kupayı kazanmasına ve ileri üçlüdeki yıldızları Neymar, Luis Suarez ve Lionel Messi toplam 81 gol kaydetmelerine karşın, bu ödüle layık görülmediler. Şampiyonluk yaşamayan kulüp oyuncularının bile layık görüldüğü bu ödülün Barcelona'ya verilmemesinin kasıtlı olduğu yönünde yorumlar yapılırken, tuhaf gelenek de Neymar ile birlikte son buldu.


2013'te düzenlenmeye başlanan İspanya'da Ayın Futbolcusu ödülüne ilk kez Diego Costa layık görüldü. Costa'nın ardından 9 farklı kulüpten oyuncular İspanya'da Ayın Futbolcusu seçildi.

İspanya'da şimdiye kadar ayın futbolcusu seçilen isimler şöyle:

Sayfa Yükleniyor...