Sivas'tan Emre Kılınç ve Mert Hakan transferlerine kapılar kapalı

Sivasspor başkan verili Erdal Sarılar, adı transferde geçen oyuncuları Emre Kılınç, Mert Hakan gibi oyuncuların gidişine izin vermeyeceklerini söyledi. Erdal Sarılar, "10 milyon Euro da verseler bir futbolcumuzu satmak istemiyoruz" dedi.

NTV Spor 08.12.2019 - 18:54


Süper Lig'in lideri Sivasspor'un başkan vekili Erdal Sarılar, devre arasında futbolcu satmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Sarılar, yaptığı açıklamada, transfer süreci ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Sezon başında tahmin etmedikleri bir başarıya ulaştıklarını belirten Sarılar, "Allah bizim takıma hep böyle oynamayı nasip etsin. En önemlisi o, biz bir deplasman takımı gibi geriye çekilip bir gol atıp yenme şeklinde oynamıyoruz. İkiyi atıyoruz, üçüncü golü atmayı kovalıyoruz. Üçü atınca dördü kovalıyoruz. Yeni Malatyaspor karşılaşmasında da biraz daha dikkat etsek 4-5 olurdu. Takım iyi oturdu. Hiç kimse sivrilmiyor. Herkes iyi oynuyor. Herkes gol atıyor." diye konuştu.

Takım olarak kadrolarını korumak istediklerini aktaran Sarılar, "Transferler konusunda benim görüşüm belli, 10 milyon Euro verseler, bir futbolcumuzu ben devre arasında satmak istemiyorum. Bu benim kendi görüşüm, yönetimin filan değil. Sonra biz kulüp olarak parayı ne yapacağız? Bizim şu andaki bu mutluluğumuzu para ile satın alamazsınız. Allah'a şükür, takım olarak öyle acil paraya da ihtiyacımız yok." ifadelerini kullandı.

Rıza Çalımbay'ın isteği doğrultusunda 4 hafta önce futbolcularla görüştüğünü aktaran Sarılar, şunları kaydetti:

"Ben futbolculara dedim, Fenerbahçe maçı sonuna kadar sizlere tek kelime etmeyeceğim. Fenerbahçe maçını geçtikten sonra sizlerle görüşeceğim. Bunun için de herhangi bir teklif de yapmadım. Sezon başında sadece bir teklif yapmıştım. Onlar da düşünelim demişlerdi. Çocuklar aslan gibi oynuyor. Kafaları bir yerde takılı değil. Bizde mutlular. Biz de onlarla mutluyuz."

Sayfa Yükleniyor...