Beşiktaş’ın Süper Lig'de ikinci olma şansı var mı? Beşiktaş ikinci olabilir mi?

Derbide Fenerbahçe'yi mağlup eden Beşiktaş, ligde bitime bir hafta kala dördüncü sırada bulunuyor. Avrupa kupalarında yoluna devam edecek Beşiktaş'ın ligi ikinci bitirme ihtimali var mı? Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne nasıl katılır?

NTV Spor 20.07.2020 - 14:26 | Son Güncelleme: 20.07.2020 - 15:48

Süper Lig'de Başakşehir şampiyonluğu göğüslerken Avrupa kupalarına katılacak takımlar arasında mücadele sürüyor. Dördüncü sıradaki Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için mücadele veriyor. Peki Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ne katılma ihtimali var mı? Beşiktaş'ın ikinci olma şansı var mı?

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Beşiktaş'ın ikinci olma şansı var mı? Beşiktaş ikinci olabilir mi?

Süper Lig'de bitime bir hafta kala ikinci Trabzonspor'un 62, üçüncü Sivasspor'un 60 ve dördüncü Beşiktaş'ın 59 puanı bulunuyor. Beşiktaş ligin son maçında kazanır, Trabzonspor kaybederse ve aynı hafta Sivasspor puan kaybederse Beşiktaş, Trabzonspor'la puanını eşitleyecek. Ancak ikili averajda bordo-mavilililerin gerisinde olan siyah-beyazlılar, bu nedenle rakibinin önüne geçemeyecek. Beşiktaş'ın ligde ikinci olma ihtimali sona erdi.

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ne gitme şansı var mı?

Süper Lig'i şampiyon bitiren takım, Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hakkı kazanıyor. Lig ikincisi ise ön eleme turuna gidiyor. Ancak Süper Lig'deki mevcut ikinci Trabzonspor, UEFA'dan 1 yıl men cezası aldı. Bordo-mavililer CAS'a başvurdu ancak henüz karar çıkmadı. Trabzonspor'un cezası onanırsa Süper Lig'i üçüncü bitiren takım, Şampiyonlar Ligi ön eleme turuna katılacak. Sonuç olarak Beşiktaş, ligin son haftasında Sivasspor'un önüne geçer, Trabzonspor'un Avrupa cezası da devam ederse siyah-beyazlılar, Şampiyonlar Ligi'ne gidebilecek.

 

Sayfa Yükleniyor...