"Büyük dersler çıkarmalıyız"

Sahasında Ankaragücü ile 1-1 berabere kalan Sivasspor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay, kümede kalmayı garantilediklerini ancak bundan büyük dersler çıkarmaları gerektiğini söyledi.

NTV Spor 09.05.2011 - 00:05

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Ligin bitimine iki hafta kalmasına rağmen kümede kalmayı garantiledik. Bundan camia olarak büyük dersler çıkarmamız gerekiyor" dedi.

Çalımbay, 1-1 berabere kaldıkları Ankaragücü maçından sonra yaptığı açıklamada, ligde kaldıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Burada göreve başladığında tek hedeflerinin kümede kalıp ligi iyi bir yerde bitirmek olduğunu, bunu başardıklarını ifade eden Çalımbay, "Bütün camiamızı, arkadaşlarımızı kutluyorum. Gerçekten zoru başardık, çünkü ben burada göreve başladığımda düşme hattındaki en büyük adaylardan bir tanesiydik. Ama ikinci yarıda yaptığımız transferler ve oynadığımız oyunun karşılığında şu anda ligin bitimine iki hafta kalmasına rağmen kümede kalmayı  garantiledik. Bundan camia olarak büyük dersler çıkarmamız gerekiyor. Çünkü iki sene önce Sivasspor takımı gerçekten çok mükemmel yerdeydi ama iki senedir de sıkıntılar yaşıyor. Biz bunların hepsini gördük, hepsinden dersler çıkaracağız. Önümüzdeki yıl burada göreve devam ettiğimiz takdirde mutlaka çok büyük değişiklikler ve iyi şeyler yapacağız. Sivasspor böyle sıkıntılı günleri inşallah  bir daha yaşamayacak" diye konuştu.

Ankaragücü karşısında iyi oynadıklarını, maçı kazanmak için her şeyi yaptıklarını ifade eden Çalımbay, "Bana göre Ankaragücü takımı ligin en iyi takımlarından bir tanesi" dedi.

Ankaragücü'nün maçı kazanmak için her şeyi yaptığını, bütün forvet oyuncularını sahaya sürdüğünü anlatan Çalımbay, güzel bir mücadele olduğunu ve hak ettikleri 1 puanı aldıklarını, bundan sonra gelecek sezonun planlamasını yapacaklarını belirtti. Çalımbay, ilerleyen günlerde yönetimle oturup  konuşacağını, ayrıca sözleşmesi sona eren oyuncuların durumlarının da netleşeceğini belirterek, gelecek sezon için 5-6 tane nokta transfere ihtiyaçları olduğunu bildirdi.

Sivassporlu futbolcular Sedat Bayrak, Hayrettin Yerlikaya ve Mehmet Nas da sıkıntılı geçen bir sezonun sonunda ligde kaldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...