Çalımbay: Ligi iyi bitirmek istiyoruz

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Ankaragücü maçıyla birlikte iyi bir çıkış yakalayacaklarına inandığını söyledi.

NTV Spor 04.05.2011 - 20:43

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Ankaragücü maçıyla birlikte iyi bir çıkış yakalayacaklarına inandığını söyledi.

Çalımbay, kulüp tesislerindeki idman öncesinde yaptığı açıklamada, ligin bitimine 3 maç kaldığını, bu 3 maçı da iyi bir şekilde bitirmek istediklerini belirterek, "Bu karşılaşmaların bizim için hakikaten iyi bitmesi gerekiyor.  Herkesin performansının üzerine çıkması gerekiyor" dedi.Özellikle iç sahada oynayacakları Ankaragücü ve Fenerbahçe maçlarının çok önemli olduğunu vurgulayan Çalımbay, "Ligin sonu da olsa futbolcuların performansı en üst seviyeye çıkmalı. Özellikle sahamızda oynayacağımız Ankaragücü ve Fenerbahçe maçlarında her şeylerini vermeliler. Önümüzde Ankaragücü maçı var, onu inşallah en iyi şekilde bitireceğiz" diye konuştu.

Son maçlardaki puan kayıplarının strese ve gerilime bağlı olduğunu belirten Çalımbay, "Hakikaten çok kritik maçlar oynuyoruz. Bu yüzden istediğimiz futbolu maalesef sahaya yansıtamıyoruz. Bunların geçici olduğuna ve Ankaragücü maçıyla birlikte iyi bir çıkış yakalayacağımıza inanıyorum. Ardından kalan Konyaspor ve Fenerbahçe maçlarını da en iyi şekilde bitireceğiz. Bütün çabamız, gayretimiz onun için" ifadelerini kullandı.

Ligin son haftasında sahasında Fenerbahçe ile sahasında karşılaşacak Sivasspor'un şampiyonu belirleyeceğinin belirtilmesi üzerine Çalımbay, Türkiye liginin kaderini belirleyecek maçlar oynayacaklarını, ancak şampiyonun kim olacağı ile ilgilenmediklerini, kendi maçlarına odaklandıklarını söyledi.

Fenerbahçe ve Trabzonspor'u mücadelelerinden dolayı takdir eden Çalımbay, "İki takım da gerçekten mükemmel şekilde mücadele ediyor. Ancak bizim tek düşüncemiz kendimiz, başka bir düşüncemiz yok" dedi.Kulüp tesislerinde teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde gerçekleşen idmanda, futbolcuların neşeli olduğu gözlendi. İdmanda, kırmızı kart cezalısı olan golcü oyuncu Michael Eneramo da yer aldı. Antrenmanı, kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz ve yöneticiler izledi. Antrenman, ısınma hareketleri ve 5'e 2 top kapma çalışmasının ardından çift kale maçla devam etti.

Sayfa Yükleniyor...