Sivasspor'dan kan bağışı kampanyası

Sivasspor Kulübü'nün sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde başlattığı kan bağışı kampanyası kapsamında, kırmızı-beyazlı ekibin teknik direktörü Rıza Çalımbay, Kızılay Kan Merkezi'ni ziyaret etti.

NTV Spor

07.05.2011 - 14:00

Kulübün idari menajeri Kerem Atılmaz ile birlikte Sivas Kızılay Kan Merkezi binasına gelen Çalımbay, burada görevli sağlık personeli ile bir süre sohbet etti. Kan bağışının önemine dikkati çekmek amacıyla kan bağış koltuğuna oturan Çalımbay, gazetecilere poz verdi. Basın mensuplarının görüntü alması amacıyla kan bağış torbasının ucunu koluna tutturan görevli ile birlikte fotoğraf çektiren Çalımbay, kan bağışının önemini vurguladı.

Çalımbay, ''Güzel bir şey, herkesi buna teşvik etmek gerekiyor. Tabii bizlerin de yani heran gözönünde olan, gözde olan, futbolcusu olsun, politikacısı olsun gelip insanları teşvik etmemiz gerekiyor. Kana herkesin ihtiyacı olabilir ve kan her zaman da bulunması gereken bir şey. Kimin ne olacağı yarın belli değil. O yüzden biz de Sivasspor olarak bu kampanyayı sonuna kadar destekliyoruz. Biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, bütün Sivas halkını da buraya kan vermeye bekliyoruz'' diye konuştu.

Kızılay Kan Merkezi doktorlarından Nami Özkan, Kızılay'a kan bağışı konusunda verdikleri destekten dolayı Çalımbay'a teşekkür belgesi ve plaketi takdim etti. Çalımbay ve Atılmaz, daha sonra Kızılay görevlileri ile birlikte binanın önündeki ''Yiğidolar Kızılay İle El Ele'' yazılı pankartın arkasında fotoğraf çektirdi.

Kampanyanın önceki gün başladığını, normalde Buruciye Medresesi önünde kurulan çadırda kan bağışlarının kabul edilmesinin planlandığı, ancak yağış ve hava muhalefeti nedeniyle bağışların kan merkezinde kabul edildiği ifade edildi.

Kampanyaya destek için dün de Sivassporlu bazı futbolcuların Kızılay Kan Merkezi'ni ziyaret ettiği, ancak yoğun antrenman temposu ve Ankaragücü maçı dolayısıyla kan bağışında bulunmadığı belirtildi. Futbolcuların, ''kan veriyormuş gibi'' basına poz vererek halkı kan bağışına davet ettiği kaydedildi. Sivassporlu futbolcular ve teknik heyetin stantlarda poz vererek Sivas halkını kan bağışlamaya teşvik etmesinin amaçlandığı kampanyaya, vatandaşların ilgi göstermesi bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...