"Süper Ligi tercih etmemde sebep Trabzonspor"

Trabzonspor'un golcü oyuncusu Alexander Sörloth, kulübün dergisine özel bir röportaj verdi.

NTV Spor 06.12.2019 - 14:12

Trabzonspor'a doğru zamanda geldiğini belirten Sörloth, "Eğer Türkiye'ye 1-2 yıl önce gelmiş olsaydım ve şu anki tecrübelerime sahip olmadan Trabzonspor'da oynuyor olsaydım belki de benden beklenen performansı gösteremeyecektim" dedi.

Babası Göran Sörloth'un Trabzonspor'a transferinde oldukça istekli olduğunu söyleyen Sörloth, "Babamın Türkiye'de oynadığı yılların üzerinden çok zaman geçti ve futbol dünyasında çok şey değişti. Artık her şey çok profesyonel ilerliyor. Ancak Trabzonspor benimle ilk ilgilendiği ve transfer görüşmeleri başladığı günden itibaren babam çok olumlu ve istekli davrandı" diye konuştu.

Trabzonspor'un Süper Lig'i tercih etmesindeki ana etken olduğunu söyleyen Sörloth, "Süper Lig'de Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi gibi kulvarlarda oynama şansı elde edebiliyorsunuz. Yine Trabzonspor taraftarı da çok ateşli" dedi.

Sezonun geri kalanında da gol ve asistlerine devam etmek istediğini söyleyen Sörloth, ""Performansımdaki bu yükselişi oyun içerisinde aldığım süreye de bağlayabilirsiniz. Tek hedefim üst düzey performans gösterebilmek ve takım arkadaşlarıma yardımcı olabilmek. Gollerim ve asistlerimle takıma katkı sağlayabiliyorsam zaten bireysel olarak hedeflerimi gerçekleştirmiş oluyorum." dedi.

Ofansif futbol oynatması sebebiyle Ünal Karaman'ın kendisi için doğru hoca olduğunun altını çizen Sörloth, "Oyun içinde fiziksel gücünü kullanabilmeyi seven bir oyuncuyum. Maç içerisinde atak - defans pozisyonları sıkça yaşanıyor ve ben de bu sayede fiziksel özelliklerimi kullanabileceğimi düşünüyorum. Bu anlamda Süper Lig'in bana tam olarak uyan bir lig olduğunu söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...