"Ben Türk'üm, zamanı gelince konuşacağım"

Hoffenheim forması giyen Türk asıllı futbolcu Kerem Demirbay, Alman ekibinin UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nda Medipol Başakşehir'i 3-1 yendiği maçta iki asistlik performansıyla yıldızlaştı.

NTV Spor 20.10.2017 - 14:32

Milli takım tercihini Almanya'dan yana kullanan 24 yaşındaki Kerem Demirbay, bu kararıyla ilgili olarak ise çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan genç orta saha oyuncusu "Çok fazla şey söylemeyeyim. Ama madem Türkiye için röportaj veriyorum... Ben Türk'üm. Maalesef seçimimi Almanya için yaptım. Birkaç zorluk geçirdim ama zamanı gelince açıklama yapacağım. Fatih Hoca'ya (Terim) da saygısızlık olmasın ama zamanı gelince açıklama yapacağım. Dedikleri öyle doğru değil. Futbol maalesef böyle. Almanya'yı seçtim ama kalbim Türk; ben Türk'üm" ifadelerini kullandı.

FATİH TERİM NE DEMİŞTİ?
Türkiye eski Futbol Direktörü Fatih Terim, Kerem Demirbay'ın milli takım tercihiyle ilgili olarak "Karlsruhe Başkonsolosluğu, Kerem Demirbay'ı bekliyordu. Müracaat edecekti. Türk Milli Takımı'nda oynamak istedi. Ben bu gelişmelerden sonra resmi olarak Hoffenheim Kulübü’ne davet yazısı gönderdim. Resmi siteden açıkladılar. Ancak sonra yazıyı resmi siteden geri çektiler. Ümit ederim bizi seçer." demişti. Türkiye Futbol Federasyonu da Kerem Demirbay'ın Türkiye'yi seçtiğine dair bir belge yayınlanmış ancak futbolcunun son anda karar değiştirdiğini duyurmuştu.

Öte yandan Hoffenheim-Medipol Başakşehir maçını tribünde takip eden Türk taraftarlar, Kerem Demirbay’a 90 dakika boyunca tepki gösterdi.

Sayfa Yükleniyor...