"Bizim oyuncularımız da rakip oyuncular da hakemler de VAR hakemleri de görmemiş"

BtcTurk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, Galatasaray maçındaki oyuncularının performansından memmun olduğunu söyledi. Özdeş ilk yarının sonlarında Galatasaraylı oyuncunun eline çarpan topu kimsenin göremediğini imalı sözlerle aktardı.

NTV Spor

16.02.2020 - 21:39

Maçı kaybetmenin üzücü olduğunu söyleyen Kemal Özdeş, "Hafta boyunca Galatasaray'a karşı çalıştığımız oyunu oynamaktan dolayı mutluyum. Oyuna iyi başladık: Galatasaray'ın geriden çıkma isteğine doğru tepki verdik. Galatasaray'ı ilk yarının ortalarına kadar tehdit ettik. Daha zsonra bizim geriden çabuk çıkma düşüncemiz bizi emniyetsiz kıldı. Galatasaray bir kaç tanesinde becerili olsa pozisyon üretebilirdi. Savunmanın doğru pozisyon aldığı maçta Emre'nin hiç olmayacaeğı yerde topla buluşmasından hemen cezayı kestiler." dedi. 

İlk yarının sonlarında topun Galatasaraylı oyuncunun eline çarptığını vurgulayan Özdeş, "Bizim penaltıdan gol yediğimiz pozisyondan sonra Galatasaray'ın bir elle oynama pozisyonu var. Bizim oyuncularımız da rakip oyuncular da hakemler de VAR hakemleri de görmemiş. 4. hakeme sordum, el miydi, penaltı mıydı diye, 'Bilmiyorum, görmedim' dedi." ifadelerini kullandı. 

İkinci yarı iyi başladıklarını belirten Malatyaspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, "Galatasaray skor bulamadığında oyunu kendi yarı alanında karşılayacağını planladık. İkinci yarıda takım savunması oynamayı düşündük. Galatasaray'ın savunma arkasına hızlı giden oyuncuları var. Onlar da pozisyon bulabilirlerdi. Maçın sonuna kadar oyuna ortak olduk. Benim için referans bu oyunu kalan haftalarda sürdürmek. Bunu bir standart olarak pekiştirmek, gelecek hafta bize gereken sonuçları getirecektir. Hafta sonunda daha zor bir maçımız var. Artık ikinci yarı ilk galibiyetimizi almak istiyoruz. Bunun için çalışacağız." diye konuştu.  

İlk yarılarda yenilen gollere tepki vermenin ve geri dönmenin önemli olduğunu vurgulayan Özdeş; "Alanya'da da buna tepki verdik. Orada daha sıkışık oynadık. Burada daha doğru tepkiler verdik. Biraz becerili olsak buradan puan alırdık. Galatasaray'ı kutluyuromu, ligin en formda ekibi" açıklamasını yaptı.  

Sayfa Yükleniyor...