Taraftardan yönetime beyaz mendil!

Galatasaray taraftarları protokol tribünü çıkışında İkinci Başkan Cengiz Özyalçın basın açıklaması yaparken protestoda bulundu.

NTV Spor

12.02.2017 - 22:21 | Son Güncelleme: 12.02.2017 - 22:35

Cengiz Özyalçın karşılaşmayı değerlendirdiği sırada TT Arena'dan çıkış yapan futbolseverler önce beyaz mendil salladı, ardından yönetime ve teknik direktör Riekerink'e tepki gösterdi. Cengiz Özyalçın, üzerine beyaz mendil atılması üzerine sinirlendi.

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Özyalçın, Kayserispor ile kritik bir maç oynadıklarını dile getirerek, "Bu hafta kritik bir haftaydı. Galatasaray'ın bu maçı kazanması gerekiyordu. Bana göre 8 puanlık bir maçtı. Üst sıralarda yer alan Beşiktaş ve Medipol Başakşehir yenilmiş, Fenerbahçe de berabere kalmışsa Galatasaray'ın kazanması gerekiyordu." dedi.

Cengiz Özyalçın, sarı-kırmızılı taraftarların yönetim ve teknik direktör Jan Olde Riekerink'e gösterdiği tepkiyle ilgili, "Taraftarın tepkisini normal karşılıyorum. Ben demokrat bir adamım. Taraftar her şeye rağmen bizim velinimetimiz. Karda, kışta, soğukta, sıcakta, uzaktan ve yakından gelerek takımlarını motive eden insanlar. Bu şekildeki söylemleri benim için doğal." diye konuştu.

"BU SÜREÇTE YÖNETİCİLİK ZOR"
Bu dönemde yöneticilik yapmanın zor olduğunu aktaran Özyalçın, şunları kaydetti:

"Bu süreçte yöneticilik zor. Çünkü hayattaki her şey gibi spor da ekonomi ile özdeş. Galatasaray çok zor bir süreçtir geçiyor. Bu zor süreci hemen hemen yarılamış gibiyiz. Yakında size güzel haberlerimiz olacak. Biz de Galatasaray'ın başarılı olmasını istiyoruz. Bizden sonra geleceklere, geçmiş yönetimlerin ekonomik olarak bıraktıkları kaosu bırakmama hedefindeyiz. Özellikle sevgili başkanım Dursun Özbek, bu konuda bilgi verdi. Takımın eksikliklerini biliyoruz. Galatasaray'ın zaafı yan toplar. İki tane yan toptan bugün goller yedik. Tabi bunlar teknik konular. Benim görevim bu teknik konulara değinmek değil ama iyi bir takım yapmayı ve güzel sonuçlar almayı biz de isteriz."

TARAFTARDAN MENDİL PROTESTOSU
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Cengiz Özyalçın, basın mensuplarına açıklama yaptığı sırada bir grup taraftarın tepkisiyle karşılaştı.

Stadın protokol tribünü çıkışında gerçekleşen olayda, sarı-kırmızılı taraftarlar ellerindeki beyaz kağıt mendilleri sallayarak yönetimi istifaya çağırdı. Birkaç taraftar ellerindeki mendilleri Cengiz Özyalçın'na doğru attı.

Bu arada bir taraftar, "Beden eğitimi hocasını getirip başımıza teknik direktör yaptınız." diyerek, tepkisini dile getirdi.

Cengiz Özyalçın, taraftarın protestosunun ardından basın mensuplarına, "Zor maçlardan sonra sizlerle beraber olmak ve maçı anlatmak herhalde benim şansım. Bu akşam böyle bir olayla karşılaştığım için sizlerle özür diliyorum. Bu, taraftarın psikolojik durumudur." dedi.

Sayfa Yükleniyor...