"Taraftarlar için savaşacağım"

Beşiktaş'ın yeni transferi Jermaine Jones, siyah beyazlı taraftarlar hakkında güzel bilgiler aldığını ve artık onlar için savaşacağını söyledi. Beşiktaş'ın 2.5 yıllık sözleşme imzaladığı Birleşik Amerikalı oyuncu, beklentilere karşılık vereceğini ifade etti.

NTV Spor 30.01.2014 - 22:57

Beşiktaş'ın Almanya'nın Schalke 04 takımından transfer ettiği Jermaine Jones, yürekten oynayan bir futbolcu olduğunu belirterek, "Formayı sırtıma geçirdikten sonra, sahada elimden geleni yapacağım" dedi.

BJK TV'ye açıklamalarda bulunan Jones, siyah-beyazlı takıma transfer olmasında emeği geçenlerin güvenine karşılık vermeye çalışacağını söyleyerek, "Sezonun ikinci yarısında, takımın iyi bir performans göstermesine ve ligde iyi sonuçlar almasına yardımcı olmak istiyorum" ifadesini kullandı.

Spor Toto Süper Lig'in iyi bir lig olduğunu anlatan Jermaine Jones, "Ligin her sezon, giderek iyiye doğru bir değişim içinde olduğunu biliyorum. Fabian Ernst ile konuştuk, hem lig hem de Beşiktaş ile ilgili. Bana verdiği bilgilerin tamamı olumluydu. O da buraya gelmem konusunda beni yönlendirdi. Beşiktaş'ın benimle ilgilendiğini öğrendiğimde, menajerimle de bazı araştırmalar yaptık. Taraftarın harika olduğunu ve çok iyi bir futbol atmosferi olduğunu biliyorum. Bu doğrultuda Beşiktaş'ı tercih ettim" dedi.

"ELİMDEN GELEN HERŞEYİ YAPACAĞIM"
Jones, siyah-beyazlı taraftarların takımlarını koşulsuz destekleyen bir taraftar grubu olduğunu dile getirerek, "Onlara büyük bir saygı duyuyorum. Şunu bilmelerini istiyorum; ben de yürekten oynayan bir oyuncuyum. Formayı sırtıma geçirdikten sonra, sahada elimden geleni yapacağım. Onlar, takım için herşeyi yapıyorlar, ben de sahada elimden gelen herşeyi yaparım. Onlara karşılık vermeye çalışırım" diye konuştu.

"SAVUNMA AĞIRLIKLI OYNAMAYI TERCİ EDİYORUM"
Birkaç farklı pozisyonda oynayabildiğini ifade eden tecrübeli futbolcu, "Ama savunma ağırlıklı oynamayı tercih ediyorum. Savunma ağırlıklı oynadığımda, öndeki oyunculara özgürlük sağlamayı ve takımın savunma dengesini oluşturmayı tercih ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş'ta 33 numaralı formayı giyeceğini belirten Jones, takıma adapte olabilmesi için biraz zamana ihtiyaç duyabileceğini de sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...